۱۰ درصد پودر شوینده داخلی بی‌کیفیت است ۱۷ خرداد, ۱۳۹۵

دبیر انجمن صنایع شوینده از اخطار به ۲ – ۳ واحد تولیدکننده پودر شوینده به دلیل کیفیت پایین تولیدات خبر داد و گفت: ۱۰ درصد پودر شوینده تولید داخل غیراستاندارد و دارای مشکلات کیفی است.

اقتصادپرس: جمشید فروزش با اشاره به برخی تخلفات تولیدکنندگان پودر شوینده، اظهار داشت: برای حل این مشکل نمونه‌هایی از تولیدات داخلی به آزمایشگاهی در خارج از کشور ارسال شد و پس از اعلام نتایج، انجمن به ۲ تا ۳ برند مشکل‌دار اخطار داد.

وی ادامه داد: این شرکت‌ها نیز کیفیت محصولات خود را اصلاح کردند و در آزمایش‌های بعدی، این مسئله به اثبات رسید.

فروزش با بیان اینکه هم‌اکنون ۹۰ درصد پودرهای شوینده تولیدی در کشور مشکل کیفی ندارند، گفت: ۱۰ درصد بقیه نیز با هدف ارزان‌فروشی دارای برخی مشکلات کیفی هستند، اما مصرف‌کنندگان مسیر خود را پیدا کرده‌اند و می‌دانند چه کالایی را خریداری کنند.

به گفته وی، ۹۰ درصد پودر شوینده تولید داخل با حداقل‌های استاندارد و یا بالاتر از سطح استانداردهای تدوین‌شده، تولید می‌شود و ۱۰ درصد بقیه که دارای برخی مشکلات کیفی هستند نیز باید توسط سازمان استاندارد مورد نظارت بیشتری قرار گیرند.

وی ادامه داد: انجمن پودر شوینده نیز دارای آزمایشگاه‌هایی است که کنترل کیفی پودر شوینده در این آزمایشگاه‌ها انجام می‌شود، اما با توجه به گستردگی بازار ما نمی‌توانیم کنترل زیادی بر روی همه محصولات داشته باشیم.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *