مغایرت قاچاق میوه های ممنوعه خارجی با اهداف اقتصاد مقاومتی ۱۷ خرداد, ۱۳۹۵

رئیس اتحادیه باغداران گفت:با توجه به اقلیم مناسب و شرایط مساعد آب و هوا نیازی به واردات میوه های خارجی نداریم چرا که در اینصورت اهداف اقتصاد مقاومتی محقق نمی شود.

اقتصادپرس: مجتبی شادلو نائب رئیس اتحادیه باغداران با اشاره به توزیع میوه های قاچاق در مغازه های سطح شهر اظهار داشت: این روزها با اوج تولید میوه های نوبرانه تابستان و فراوانی عرضه شاهد تعادل قیمت ها در بازار هستیم.
وی افزود: با توجه به افزایش تولید و کیفیت انواع محصولات و پیش بینی تولید ۲۰ درصدی محصولات باغی گرمسیری و نیمه گرمسیری می بایست به جای توزیع واردات میوه های رنگارنگ قاچاق دغدغه صادرات و فراهم نمودن زیر ساخت های لازم را داشته باشیم .
شادلو با اشاره به اینکه واردات میوه های ممنوعه خارجی با اقتصاد مقاوتی مغایرت دارد، بیان کرد:با توجه به اقلیم مناسب و شرایط مساعد آب و هوا نیازی به واردات میوه های خارجی نداریم چرا که در اینصورت امنیت غذایی کشور به خطر می افتد ضمن اینکه اهداف اقتصاد مقاومتی محقق نمی شود.
وی تصریح کرد: کیفیت و قیمت میوه های خارجی با داخلی قابل قیاس نیست و از این رو لازم است که دستگاه های مربوطه نظارت کافی بر واردات و قاچاق بی رویه میوهای خارجی داشته باشند تا تولید و امنیت غذایی کشور به خطر نیفتد.
منبع:  باشگاه خبرنگاران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *