ارائه گزارش عملکرد دقیق بستری برای تحقق اقتصاد مقاومتی ۱۷ خرداد, ۱۳۹۵

کارشناس معتقدند برای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی دولت و مجلس باید ماهانه عملکرد دقیقی را ارئه دهند تا زمینه برای پویایی اقتصاد فراهم شود.

اقتصادپرس: موید حسینی صدر نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی گفت:  مسئولان اجرای برای تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل باید گزارش عملکرد داشته باشند تا بتوانند برنامه های خود را همسو با آن عملیاتی کنند چرا که ارائه گزارش بستر را برای حل مشکلات کلیدی فراهم می کند.
وی تصریح کرد: با اتخاذ تدابیر هوشمندانه می توانیم از قدرت خود در بین کشورهای جهانی  استفاده کرده و سهم از دست رفته خود را جبران کنیم  چرا که این موضوع به توانمندی داخلی کمک قابل توجهی خواهد کرد.
حسینی صدر تاکید کرد: برای اینکه اقتصاد مقاومتی به منصه ظهور برسد باید توان داخلی را افزایش داده و به سمت شرکتهای دانش بنیان حرکت کرد همچنین در انتخاب افراد برای سپردن کارها دقت لازم را داشته باشیم تا به انتظارات مورد نظر اقتصاد مقاومتی دست پیدا کنیم.
نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین دولت باید برای نتیجه بهتر ماهانه عملکرد خود را در جهت اقتصاد مقاومتی گزارش نماید و مجلس نیز نباید اسیر کارهای روزانه شده و از دادن گزارش طفره رود بنابراین مجلس باید برای بهبود وضعیت کلان کشور اقدامات اساسی را در سرلوحه کار خود قرار دهد. همچنین فعالیت کشور را در حوزه های مختلفی مثل گردشگری، صنایع دستی، صنایع خانگی، خودرو سازی، کشاورزی و … بیشتر کنیم چرا که هم اکنون به خاطر واردات بی رویه این صنایع با مشکلات زیادی مواجه هستند.
وی افزود: در زمینه گردشگری نسبت به سایر کشورها خیلی عقب هستیم در حالی که سایر کشورها ده درصد درآمدشان را از طریق گردشگری تامین می کند  ولی در کشور ما یک درصد از درآمدمان به گردشگری اختصاص یافته است.
کارشناس عباسعلی ابونوری در ادامه گفت: مسولان کشور باید دیدگاههای مقام معظم رهبری را مورد تجزیه و تحلیل قرارداده تا بتوانند موضوعات کلیدی تحقق اقتصاد مقاومتی را مورد بررسی قرار دهند.
وی تصریح کرد: ما باید کالاهای اساسی مورد نیاز مردم با ارتقای توان داخلی تامین نماییم تا در کنار ایجاد امنیت اقتصادی شرایط را برای رقابت بین تولیدکنندگان داخلی و خارجی فراهم نمایم.
ابونوری تاکید کرد: در صورت برنامه ریزی مدون می توان علاوه بر توسعه اقتصادی زمینه را برای اشتغال پایدار در کشور فراهم کرد.
منبع:  باشگاه خبرنگاران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *