سلیمی: زوایای قراردادهای نفتی روشن نیست ۱۶ خرداد, ۱۳۹۵

نماینده مردم محلات در مجلس نسبت به بررسی قراردادهای جدید نفتی تذکر داد و گفت: زوایای این مسأله برای مجلس روشن نشده و عموم نمایندگان از واقع قضیه بی‌اطلاع هستند.

اقتصادپرس: حجت الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی در تذکری با اشاره به مطرح شدن قراردادهای جدید نفتی، گفت:‌ هنوز این مسأله برای مجلس روشن نشده و زوایای این قراردادها مشخص نیست. ممکن است کمیته‌ای تشکیل شده باشد اما عموم نمایندگان از واقع قضیه بی‌اطلاع هستند.

نماینده مردم محلات در مجلس افزود: بر اساس اصل ۷۷ قانون اساسی نحوه تنظیم این قراردادها باید در اختیار مجلس قرار گیرد و در صحن به تصویب برسد که از کم و کیف آن نیز نمایندگان آگاه باشند.

این نماینده اصولگرای مجلس همچنین با تأکید بر اینکه در جمهوری اسلامی ایران آزادی، استقلال و تمامیت ارضی کشور از یکدیگر تفکیک‌ناپذیر هستند، گفت: همانطور که رهبری روز جمعه تأکید داشتند طرف بدعهد آمریکایی دبه درآورده است و بر اساس قانون اقدام متقابل مجلس باید اقدام لازم را انجام دهد.

وی ادامه داد: چهار ماه از اجرای برجام گذشته است اما طرف مقابل به تعهداتش عمل نکرده است.

به گزارش ایسنا، لاریجانی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر، اظهار کرد: اینگونه تذکرات مربوط به اول جلسه و دستور جلسه نیست، باید در آخر جلسه گفته شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد عهدنامه‌ها و قراردادها نیز طبیعتاً مجلس در جریان قرار می‌گیرد و ما این را می‌توانیم بعداً از وزیر نفت دعوت کنیم تا در این‌باره گزارشی ارائه دهد. همچنین متن قراردادها نیز به کمیسیون انرژی داده شود.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *