افت یک درصدی شاخص بورس در هفته دوم خرداد ۱۳ خرداد, ۱۳۹۵

شاخص بورس با ۷۶۹ واحد کاهش در هفته گذشته معادل یک درصد افت را به ثبت رساند.

اقتصادپرس:در هفته ای که گذشت تعداد ۴۵۴۱ میلیون سهم حق تقدم به ارزش ۹۴۷۸ میلیارد ریال در ۳۵۴ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۲۴٫۳، ۱۲٫۲ و ۲۰ درصد افزایش را نسبت به هفته قبل تر نشان می دهد.
ارزش معاملات نرمال هم در این مدت به ۹۴۷۸ میلیارد ریال و حجم معاملات معاملات نرمال به ۴۵۴۱ میلیون سهم رسید که به ترتیب با ۱۲٫۲ و ۲۰ درصد افزایش همراه شدند. تعداد ۱۸۹۷۷۲ برگه اوراق مشارکت نیز به ارزش ۱۹۳ میلیارد ریال معامله شد که به ترتیب ۶۷٫۸ و ۶۷٫۳ درصد کاهش را نشان می دهد.
این گزارش می افزاید: شاخص کل هم در هفته گذشته با ۷۶۹ واحد کاهش معادل یک درصد افت کرد و به رقم ۷۶۰۸۴ واحد رسید. شاخص بازار اول نیز در این مدت با ۷۵۳ واحد کاهش به رقم ۵۳۲۲۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۴۰۶ واحد ریزش به عدد ۱۶۶۴۸۲ واحد رسیدند که به ترتیب ۱٫۴ و ۰٫۲۴ درصد کاهش را نشان می دهد.
گروه های محصولات کاغذی هم با ۱۰٫۰۹ درصد، محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر با ۴٫۱۴ درصد، ابزار پزشکی، اپتیکی و اندازه گیری با ۴٫۰۷ درصد، ساخت دستگاه ها و وسایل ارتباطی با ۲٫۱۲ درصد و استخراج سایر معادن با ۲٫۰۱ درصد بیشترین تغییر مثبت در شاخص را نسبت به سایر گروه ها در هفته ای که گذشت به خود اختصاص دادند.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *