چیت‌چیان به کپنهاگ می‌رود/پیشنهادات آبی دانمارک به ایران ۱۲ خرداد, ۱۳۹۵

سفیر دانمارک از گسترش همکاری‌های ایران و دانمارک در بخش‌های آب و آبفا و انرژی‌های تجدیدپذیر بادی خبر داد.

اقتصادپرس: مشاور و نماینده ویژه وزیر در جذب سرمایه‌گذاری امروز چهارشنبه در وزارت نیرو با سفیر دانمارک دیدار کرد. در این دیدار مقرر شد پیش نویس پیشنهادی دانمارکی‌ها طی سه هفته آتی به وزارت نیرو برای بررسی و اعلام نظر ارسال شود.

در این دیدار “دنی عنان” سفیر دانمارک موضوع دعوت‌نامه وزیر انرژی و تغییر اقلیم دانمارک را پیگیری کرده و پیشنهاد کرد در سفر وزیر نیرو به دانمارک یادداشت تفاهمی بین دو کشور در بخش آب و آبفا و تجدیدپذیرها به امضا برسد و پس از این سفر، سمیناری در تهران با حضور مقامات دو کشور و ذی‌نفعان کلیدی صنایع آب و برق برگزار شود تا زمینه تعامل طرفین در این صنایع فراهم شود.

سفیر دانمارک گفت: در دانمارک هدررفت آب در مصارف خانگی به کمترین میزان خود رسیده است. وی از شرکت‌های ایرانی برای سفر به دانمارک و بازدید از توانمندی‌های آن کشور در بخش آب و آبفا دعوت به عمل کرد.

همچنین مشاور و نماینده ویژه وزیر نیرو در امور سرمایه‌گذاری گفت: دو تاریخ برای سفر وزیر نیرو تعیین شده که موارد به وزارت امورخارجه اعلام شده تا هماهنگی‌های لازم در این خصوص به عمل آمد. بر اساس این گزارش، در این دیدار مقرر شد پیش نویس پیشنهادی دانمارکی‌ها طی سه هفته آتی به وزارت نیرو برای بررسی و اعلام نظر ارسال شود. از سویی قرار است، جلسات کارشناسی دیگری بین کارشناسان دانمارکی در بخش آب و آبفا با مدیرکل دفتر استاندارد آب و فاضلاب برگزار شود.

منبع: مهردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *