پیروزی در اقتصاد مقاومتی با توجه به خرید داخلی محقق می شود ۱۲ خرداد, ۱۳۹۵

مشاوره وزیر صنعت معدن تجارت گفت: خرید خارجی حرام نیست بلکه خرید تولیدات داخلی یک ضرورت است باید مورد توجه قرار گیرد.

اقتصادپرس: رجبعلی صادقی مشاور وزیر صنعت معدن تجارت در اجلاس خانه ایده‌آل ساخت ایران اظهار داشت: از تاریخ خرداد ماه سال ۴۳ قانون حمایت صنعتی جهت جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌های کشور در وزارت اقتصاد به تصویب رسید.
وی افزود: در حال حاضر این هیئت حمایت از صنایع به وزارت صنعت معدن تجارت منتقل گردیده و می‌توان گفت که این مصوبه داری ۲۶ ماده است به طوریکه اگر در هر یک از این موارد منتهی به تعطیلی کارخانه ها شود هیئت حمایت از صنایع می تواند شخص یا اشخاص حقوقی را به عنوان مدیر کارخانه تعیین نماید.
صادقی با اشاره به آنکه خرید خارجی حرام نیست گفت: خرید تولیدات داخلی یک ضرورت است که می بایستی این امر توجه شود و از طرفی امیدواریم خداوند توفیق موفقیت در بحث اقتصاد مقاومتی را به ما اعطا نماید.
***بانک‌های ایرانی مانعی برای ورود بانک‌های خارجی

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد طحان پور رئیس اتحادیه لوازم خانگی در اجلاس خانه ایده آل ساخت ایران گفت: تولیدکنندگان اتحادیه لوازم خانگی با شعار «ایرانی، کالای خوب ایرانی بخر» درحال فعالیت هستند.
وی درادامه افزود: کشور ما با تعدد کارخانه‌های تولید لوازم خانگی روبرو است که تنها تعداد محدودی از آنها را به عنوان تولیدکنندگان می توان معرفی کرد این پدیده برای تولید کشور ناخوشایند است.
طحان‌پور اذعان داشت: ارائه تسهیلات بدون توجه به کارآمدی کارخانه از جانب بانک ها یکی از مشکلات رشد کارخانه های زائد است.
رئیس اتحادیه لوازم خانگی همچنین بیان کرد: بانک های ایرانی با ارئه تسهیلات با بهره بالا اجازه ورود بانک های خارجی را نمی‌دهند زیرا آنها خواهان ارائه تسهیلات ۴ درصدی هستند.
وی در پایان گفت: تولیدکنندگان خودرو داخلی همیشه خواهان استفاده از محصولات خود توسط مردم هستند در صورتی که غریب به اتفاق آنها در منازل خود از لوازم خانگی خارجی استفاده می‌کنند این موضوع در صنف تولیدکنندگان خارجی نیز صدق می کند و همین امر موجب تضعیف تولیدات داخلی می گردد.
منبع: باشگاه خبرنگاران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.