رسیدن به رشد اقتصادی 6 درصدی فقط با اجرای اقتصاد مقاومتی ۱۲ خرداد, ۱۳۹۵

چنانچه تمامی طیف ها و جناح های سیاسی به همراه مردم برای اجرای مفاد اقتصاد مقاومتی هم قسم شوند رسیدن به رشد اقتصادی ۶ درصدی و نیز حل مشکل اشتغال شاید دور از دسترس نباشد.

اقتصادپرس: به زعم بسیاری از تحلیگران و کارشناسان اقتصادی دولت یازدهم با کنترل تورم توانسته است بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را سامان بدهد اما برای عبور از رکود که گریبان اقتصاد کشور را گرفته به اجرای برنامه مدون تری نیازمند است که همانا بهره گیری از سیاستهای اقتصاد مقاومتی است.

به نظر می رسد چنانچه تمامی طیف ها و جناح های سیاسی به همراه مردم برای اجرای مفاد اقتصاد مقاومتی هم قسم شوند رسیدن به رشد اقتصادی ۶ درصدی و نیز حل مشکل اشتغال دور از دسترس نباشد.

در این میان باید از ظرفیت سرمایه گذاران داخلی برای رونق بخشیدن و رشد بنگاه های اقتصادی تا حد امکان بهره جست و این مهم مقدر نمی شود مگر با تسهیل قوانین فضای کسب و کار؛

بهبود فضای کسب و کار از عواملی است که در شرایط کنونی اقتصاد کشور بسیار می تواند راهگشا بوده و میزان تولید را افزایش داده و نرخ بیکاری را در کشور کاهش دهد.

کاهش رقم بیکاری و افزایش اشتغال رابطه مستقیم با توان و قدرت خرید مردم دارد، چنانچه قدرت خرید مردم بالا برود رکود از بسیاری از بازارها برچیده شده و رونق به بازارهایی همچون بازار مسکن که با ۲۰۰ صنعت کوچک و بزرگ در ارتباط است باز می گردد.

همچنین نباید فراموش کرد که بهبود شرایط اقتصادی ایران، قدرت چانه زنی کشور در مسایل سیاسی را در مواجه با سایر کشورهای دنیا افزایش داده و منجر به رشد مناسبات اقتصادی با سایر کشور ها می شود که این مساله می تواند به ورود تکنولوژی های نوین به کشور انجامیده و بازار مناسبی برای تولیدات داخلی باشد.

در این میان پیشنهاد می شود دولت از مولفه های اقتصاد مقاومتی بیش از هر زمان دیگر برای حل مشکلات معیشتی مردم بهره گرفته و در صدد رفع معضلاتی همچون اشتغال باشد که به طور مستقیم با بسیاری از بخش های اجتماعی و سیاسی کشور در ارتباط تنگاتنگ است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.