وفور گوشت و مرغ برای ماه رمضان ۱۱ خرداد, ۱۳۹۵

با توجه به اینکه یک هفته تا ماه مبارک رمضان باقی مانده است، مدیرکل مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که تولید گوشت مرغ و گوشت قرمز مناسب است و به دلیل وفور محصول و کافی بودن ذخایر، هیچ نگرانی برای تنظیم بازار این محصولات در ماه رمضان وجود ندارد و قیمت‌ها نیز رو به کاهش بوده است.

اقتصاد پرس: محمدرضا ملاصالحی اظهار کرد: تولید گوشت قرمز و گوشت مرغ در ماه های اخیر مناسب بوده و هم اکنون شاهد وفور این محصولات پروتئینی و کاهش قیمت آن ها در بازار هستیم.

وی با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام ذخایر کافی و مطمئنی از مرغ و گوشت قرمز دارد، افزود: نیاز کشور به گوشت مرغ حدود ۱۷۰ هزار تن است که در ماه هایی مانند ماه رمضان مصرف این گونه محصولات افرایش نمی یابد بلکه با توجه به اینکه معمولا مردم از هفته قبل از ماه رمضان اقدام به خرید و ذخیره سازی آن می کنند با کمبود کاذب مواجه می شویم که البته هم اکنون در شرایط بسیار مناسبی به استقبال ماه رمضان می رویم.

ملاصالحی ادامه داد: با توجه به وضعیت کنونی بازار، نگرانی بابت افزایش قیمت این محصولات وجود ندارد، چرا که بر اساس گزارش های موجود طی روزهای گذشته قیمت گوشت قرمز و گوشت مرغ رو به کاهش بوده و به نظر نمی رسد در ماه رمضان نیازی به توزیع ذخایر شرکت پشتیبانی امور دام باشد.

مدیرکل مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: آمادگی کامل برای تنظیم بازار محصولات پروتئینی در ماه مبارک رمضان وجود دارد و بر اساس نیاز بازار وزارت جهاد کشاورزی عمل خواهد کرد.

منبع: ایسنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.