نصف مردم علاقه‌ای به دریافت وام ندارند ۱۰ خرداد, ۱۳۹۵

وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد مردم علاقه‌ای به تسهیلات بانکی ندارند گفت:اساسنامه صندوق ضمانت تعاون در هیأت وزیران اصلاح شده و به دنبال ایجاد بانک تخصصی تعاون هستیم.

اقتصاد پرس: پیش از ظهر امروز پرتال جامع تعاون و بازار مجازی” (Etaavoni.ir)  توسط علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور شرکت‌های سرمایه‌گذار  وجمعی از مدیران عامل شرکت‌ها و اتحادیه‌ها افتتاح شد.

همچنین در این مراسم طرح تأمین مالی جمعی صندوق توسعه تعاون نیز رونمایی شد.

علی ربیعی، وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی در این مراسم با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد مردم علاقه‌ای به تسهیلات بانکی ندارند گفت: حدود ۱۰ درصد از مردم بیشترین برخورداری از تسهیلات بانکی را داشته‌اند.

ربیعی با بیان اینکه یکی از گرفتارهای ما فقدان نظام تامین مالی برای واحد‌های خرد و کوچک و متوسط است گفت: متاسفانه سیستم بانکی هیچ برنامه‌ای برای بنگاه‌های خرد و کوچک نداشته است. باید نظام تأمین مالی را برای کسانی که فعالیت‌های اقتصادی را از سطح خرد و کوچک آغاز می‌کنند طراحی و تعریف کنیم.

ربیعی با بیان این‌که بیش از ۹۵درصد اشتغال کشور در واحد‌های خرد و کوچک رخ می‌دهد بر لزوم تامین مالی کسب‌وکارهای کوچک و متوسط تاکید کرد و افزود:بی‌تردید  به اشتغال فراگیر نیاز داریم و مسیر این نوع اشتغال از تعاونی‌ها می‌گذرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر جذب سرمایه‌های خارجی و تجمعی سرمایه‌های داخلی و اعتمادسازی در مردم برای جمع سرمایه‌های خرد گفت: اساسنامه صندوق ضمانت تعاون روز گذشته در هیأت وزیران تصویب شد. اکنون به دنبال ایجاد یک بانک تخصصی برای بخش تعاون هستیم و قصد داریم در هر استان یک صندوق فرعی ایجاد کنیم.

وی در ادامه از اصلاح اساسنامه صندوق ضمانت تعاون در جلسه دیروز هیات وزیران خبر داد و افزود: به دنبال ایجاد یک بانک تخصصی برای بخش تعاون هستیم و بناداریم در هر استان یک صندوق فرعی ایجاد کنیم.

ربیعی  از ایجاد صندوق‌های رسته‌ای در رسته‌های مختلف تعاونی نظیر زنبورداران با محوریت تولید و اشتغال خبر داد و گفت:تأمین مالی جمعی همزمان یک همیاری اجتماعی و یک سرمایه‌گذاری اقتصادی است. با این روش، سرمایه‌های خرد شما می‌توانند تبدیل به پشتوانه‌ای شوند برای به حقیقت پیوستن یک ایده‌ی اقتصادی. یک محصول جدید، یک خدمت‌رسانی جدید، یک حرکت فرهنگی-اجتماعی یا هر ایده‌ی جدیدی می‌تواند برای به وقوع پیوستن به دیوار همیاری‌های شما تکیه کند. با این کار یک سرمایه گذاری تضمین شده صورت می‌گیرد.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.