800 میلیارد تومان از سال قبل به پیمانکاران بدهکاریم ۱۰ خرداد, ۱۳۹۵

محدودیت‌های مالی پیمانکاران فعال در راه‌های روستایی باعث شده آنها برای پیشبرد اهدافشان در تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام نیاز مبرمی به تامین منابع مالی جدید داشته باشند و با توجه به اینکه از سال گذشته هنوز حدود ۸۰۰ میلیارد تومان به آنها بدهی داریم، رسیدن به اهداف در نظر گرفته شده نیاز بهبود شرایط مالی این پیمانکاران دارد.

اقتصاد پرس: سید حسین میرشفیع، سرپرست معاونت راه روستایی وزارت راه و شهرسازی تشریح کرد: خوشبختانه با وجود تمام مشکلات و دغدغه های مالی که در طول سال های گشته وجود داشته است، در حوزه راه روستایی پیشرفت های قابل توجهی را به ثبت رساندیم و امیدواریم همین رویه در سال جاری نیز ادامه پیدا کند، هرچند تا تخصیص نیافتن منابع اعتباری لازم همچنان مشکلات بر جای خود باقی خواهد بود.

به گفته وی از طرح هایی که در طول ماه های پایانی سال گذشته در راه های روستایی کشور به انجام رسیده وزارت راه حدود ۸۰۰ میلیارد تومان به پیمان کاران بدهکار است و این رقم با توجه به وضعیت مالی نه چندان قدرتمند این پیمان کاران اوضاع را سخت می کند.

میرشفیع با اشاره به ابلاغ نهایی قانون بودجه سال ۹۵ از سوی ریاست جمهوری اظهار کرد: ابلاغ این قانون می تواند به تزریق منابع مالی بیشتر به راه های روستایی کمک بسیاری کند. هرچند رسیدن پول به این طرح ها نیاز به زمان دارد و باید این موضوع مدیریت شود.

سرپرست معاونت راه روستایی وزارت راه و شهرسازی با اشاره مصوبات انجام گرفته در ستاد اقتصاد مقاومتی برای بهبود اوضاع راه های روستایی اظهار کرد: خوشبختانه این ستاد توجهی ویژه به جاده های روستایی داشته است و در صورت رسیدن منابع مالی لازم به این طرح ها می توان این انتظار را داشت که برنامه های موجود در این عرصه با سرعت بیشتری پیگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: هنوز برای تخمین زدن چگونگی پیشرفت طرح ها در سال جاری بسیار زود است و باید دید پس از تسویه کردن بدهی های معوق چگونه می توان با پیمان کاران به توافق رسید. البته با توجه به مصوبات قانون بودجه و توجهات ستاد اقتصاد مقاومتی امید زیادی به نهایی کردن برنامه های از پیش طراحی شده وجود دارد.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.