۹۹ درصد آسانسور ساختمان‌های دولتی غیر استاندارد است ۹ خرداد, ۱۳۹۵

رئیس سندیکای صنایع آسانسور با بیان اینکه ۹۹.۳ درصد آسانسورهای ساختمان های دولتی در بازرسی ادواری غیر استاندارد شناخته شده‌اند، گفت:۱۲ تا ۱۳ هزار عدد از موتور این آسانسورها در داخل تولید شده و مابقی موتورها وارداتی است.

اقتصاد پرس: محمدرضا زهره‌وندی امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه بازرسی ادواری از آسانسورهای دولتی اجباری شده است، اظهارداشت: بیمه آسانسور اجباری است البته باید در حوزه خدمات پس از فروش هم شرکت ها بهترین خدمات را ارائه دهند.

وی با بیان اینکه ۹۹٫۳ درصد آسانسورهای ساختمان های دولتی در بازرسی ادواری غیر استاندارد شناخته شده‌اند، افزود: در حال حاضر تجهیزات آسانسور ساختمان‌های ۵ تا ۷ طبقه در داخل تولید می‌شود اما در مورد آسانسور ساختمان‌های ۸ طبقه به بالا حدود ۶۵ درصد ارزش ریالی تجهیزات به واردات اختصاص دارد.

رئیس سندیکای صنایع آسانسور با اشاره به اینکه هم اکنون در تولید در کابین، لولا و موتور آسانسورهای ۶ نفره در داخل امکان‌پذیر است، گفت: در سال گذشته ۴۵ هزار دستگاه آسانسور در کشور نصب شده است.

وی تصریح کرد: ۱۲ تا ۱۳ هزار عدد از موتور این آسانسورها در داخل تولید شده و مابقی موتورها وارداتی است که ۷ تا ۸ هزار مورد مربوط به آسانسورهای خاص با ارتفاع، سرعت و ظرفیت بالا بوده است. همچنین حداکثر ۲۰ درصد از موتورها و درهای کابین آسانسورهای خاص از طریق واردات تأمین شده است.

زهره‌وندی با بیان اینکه در تولید درهای لولایی آسانسور و همچنین درهای اتوماتیک به خودکفایی رسیده‌ایم، افزود: در سال‌های گذشته و در زمان رونق ساخت مسکن مهر، مصرف آسانسور در طول یک سال کشور به ۷۵ هزار دستگاه رسید. امسال نیز با نصب ۴۵ هزار دستگاه آسانسور به اندازه تمام آسانسورهای نصب شده در طول یک سال در اروپا، در ایران آسانسور نصب شده است.

رئیس سندیکای صنایع آسانسور از تدوین استراتژی صنعت آسانسور در کشور خبر داد و گفت: این استراتژی با تأکید بر دستیابی به تکنولوژی نوین، ساخت آسانسورهای خاص و عمومی و همچنین حقوق مصرف‌کننده، صادرات خدمات فنی مهندسی و محصولات ساخته شده در دست تدوین است.

وی با بیان اینکه گردش مالی صنعت آسانسور یک چهارم صنعت خودروسازی است، اظهارداشت: عمده موتورهای آسانسور از ایتالیا، آلمان و بعضاً از چین و ترکیه به ایران وارد می‌شود و در مورد ریل آسانسور نیز بیشترین واردات از ایتالیا، چین، ترکیه و اسپانیا انجام می‌شود.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *