پرداخت ۳۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش تعاون ۹ خرداد, ۱۳۹۵

مدیر عامل بانک توسعه تعاون گفت: بانک توسعه تعاون در ۲ سال گذشته ۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد که بیش از ۷۰ درصد این تسهیلات در حوزه تعاون بوده است

اقتصاد پرس: محمدعلی سهمانی افزود: بانک توسعه تعاون همچنین در صدد است خدمات ارزنده ای به بخش تعاون تخصیص دهد

وی از رشد ۳۰۰ درصدی منابع بانک توسعه تعاون در سه سال گذشته خبر داد و گفت :پرتفوی (سبد سهام) بانک در مدت یاد شده صد در صد رشد داشته است.

این مقام مسئول با بیان این که در سه سال گذشته بانک توسعه تعاون ۲۰۰ هزار فقره تسهیلات پرداخت کرده است، از رشد ۶۰ درصدی سرمایه این بانک در سه سال گذشته خبر داد.

سهمانی همچنین  بر لزوم ترویج گفتمان تعاونی در کشور تاکید کرد و افزود: هم اکنون سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور پنج تا ۶ درصد است که باید این سهم به ۲۵ درصد افزایش یابد  که برای رسیدن به سهم یادشده نیاز به توجه و حمایت بیشتر از بخش تعاون دارد.

مدیر عامل بانک توسعه تعاون نقش اصحاب رسانه در ترویج گفتمان  تعاونی و  کمک به  دستیابی سهم واقعی تعاون دراقتصاد  را  مهم دانست وافزود : اصحاب رسانه  به عنوان  منعکس کننده اخبار و اطلاعات سهم  مهمی در تنویر و  هدایت افکارعمومی  و ایجاد شفافیت در خصوص عملکرد بانکها  و همچنین  بخش تعاون به عنوان یکی از بخشهای مهم اقتصادی  کشور دارند.

مدیر عامل بانک توسعه تعاون  با اشاره به شرایط سخت سیستم  بانکی در دوران تحریم خاطرنشان  کرد :نظام پولی و بانکی به عنوان موتور حرکت اقتصادی درکشورها  و همچنین  مهمترین حلقه در اقتصاد کشورمحسوب می شوند و به همین جهت در دوران  تحریم یکی از هدف گذاری های اصلی تحریم  سیستم  بانکی  بودیم که خوشبختانه  امروز  با تلاش  دولت و پایداری  مردم این تحریمها از بین رفته  است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.