مدیران شرکت‌ها جرائم سایبری را بزرگترین تهدید خود می‌دانند ۹ خرداد, ۱۳۹۵

جرائم سایبری سازمان یافته در صدر فهرست تهدیدات امنیتی از نظر مدیران شرکت‌های بزرگ تجاری و حرفه‌ای محسوب می‌شوند.

اقتصاد پرس: بر اساس بررسی که توسط شرکت KPMG انجام شده نزدیک به ۷۰ درصد از مدیران فناوری اطلاعات معتقدند جرائم سازمان یافته سایبری بزرگترین تهدید برای کسب و کارهای مختلف محسوب می شوند.

بعد از این تهدید هکرهای اماتور با ۴۸ درصد در رتبه دوم و مهاجمان طراح کدهای مخرب با ۴۰ درصد در رتبه سوم هستند. هرزنامه نویسان با ۳۷ درصد، قدرت‌های خارجی با ۲۷ درصد و شرکت های رقیب با ۱۶ درصد دیگر تهدیدهای موجود محسوب می شوند.

بر اساس همین بررسی یک سوم مدیران فناوری شرکت‌های بزرگ در زمینه مهار تهدیدات سایبر از خود کاملا اطمینان دارند. این رقم نسبت به رقم ۲۹ درصدی سال ۲۰۱۴ رشد قابل توجهی از خود نشان می‌دهد. در مقابل ۶۶ درصد گفته‌اند که صرفا در این زمینه به خود اطمینان دارند، اما این اطمینان کامل و قاطع نیست.

همچنین کمتر از یک چهارم این مدیران معتقدند جایگاهی که در آن قرار دارند به گونه ای است که برای مقابله با تهدیدات در حوزه امنیت سایبر و فناوری اطلاعات مناسب است.

بودجه اختصاص یافته به حوزه امنیت آی تی ارتباط مستقیمی با میزان اعتماد به نفس مدیران حوزه فناوری اطلاعات دارد. به گونه‌ای که این اعتماد به نفس در مورد مدیرانی که زیر ۱۰۰ میلیون دلار بودجه در سال دریافت می کنند ۶۵ درصد و در مورد مدیرانی که بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ میلیون دلار دریافت می کنند به ۸۱ درصد می رسد. این اعتماد در صورت رسیدن بودجه به بالای ۲۵۰ میلیون دلار برابر با ۸۵ درصد است.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.