رسیدن به استاندارد جهانی با تکیه بر نیروی انسانی ۹ خرداد, ۱۳۹۵

یک کارشناس اقتصادی معتقد است دارابودن سرمایه های کلان، استفاده از دانش بشری و آموزش نیروی انسانی می تواند کیفیت تولیدات داخلی را افزایش دهد.

اقتصاد پرس: علیرضا دقیقی اصل کارشناس اقتصادی در خصوص استاندارد جهانی گفت: استاندارد در کل دنیا در سطوح مختلفی از جمله استاندارد ملی و اتحادیه ی اروپا تعریف می شود که موارد مذکور به مرور زمان، دچار تغییر و تحولاتی می شوند.

وی در ادامه اذعان کرد: با پیشرفت تکنولوژی و دانش بشری باید به طور مستمر کالاهای ساخت داخل را در حوزه های مختلف پزشکی، ایمنی و موارد دیگر به لحاظ کیفیت به بالاترین سطح ممکن ارتقا دهیم.

دقیقی اصل تصریح کرد: تکنولوژی هایی که در سطح دنیا مورد استفاده قرار می گیرند دائما در حال تغییر و تحول بوده و لازمه ی دسترسی به آن ها، سرمایه گذاری های مستمر برای ارتقای ماشین آلات و تجهیزات و دارا بودن نیروی انسانی ضمن خدمت است.

این فعال اقتصادی با اشاره به نیروی انسانی افزود: نیروی متخصص باید به سرمایه ی انسانی تبدیل شده تا بتواند با تکیه بر مهارت خود و دانش بشری اقدام به تولید ماشین آلات و تجهیزات کند که تحقق این امر، داشتن سرمایه های کلان و برنامه ریزی دقیق را می طلبد.

به گفته وی  مشکل اساسی در این است که بسیاری از سرمایه گذاران پس از سرمایه گذاری در این زمینه حاضر به صرف مبالغ بالا برای ارتقای سطح ماشین آلات و تکنولوژی نیستند.

وی در پایان بیان کرد: در صورت تقویت این امور، امید است که در سال های آتی، کشور بتواند در سطح تولید ملی و نیروی انسانی ارتقا پیدا کند و بتواند به استاندارد جهانی دست پیدا کند.

منبع: باشگاه خبرنگاراندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *