اصلاح باغات لیمو ترش به 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد ۸ خرداد, ۱۳۹۵

مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت:اگر طی یک برنامه ده ساله اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی هر ساله به باغات لیمو ترش اختصاص یابد وضعیت باغات به روند گذشته باز خواهد گشت.

اقتصاد پرس: ابوالقاسم حسن پور مدیر کل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی درگفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به سطح زیر کشت لیمو ترش اظهار داشت: سطح زیر کشت لیمو ترش در استان های تولید کننده ۳۰ هزار هکتار برآورد شده است.
وی با اشاره به پیش بینی تولید ۵۰۰ هزار تنی لیمو ترش گفت:زمان تولید لیمو ترش از اوایل مرداد ماه در هرمزگان و جنوب کرمان آغاز شده و تا اوایل مهر ماه در استان فارس ادامه دارد.
حسن پور با اشاره به گران بودن قیمت لیمو ترش در این فصل بیان کرد: در حال حاضر که فصل تولید لیمو ترش نیست با افزایش قیمت آن در بازار مواجه هستیم چرا که در این ایام معمولا از ارقام چهار فصل که در تمامی فصول سال کشت می شود ، استفاده می کنیم ضمن اینکه این محصولات نسبت به لیموترش فصل کیفیت پایین تر و قابلیت آبگیری ندارد.
گفتنی است که اکنون که خارج از فصل  تولید است نمی توانیم در خصوص قیمت اظهار نظر کنیم.
مدیر کل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: با توجه به افزایش بارندگی  درفصل بهار و زمستان همواره پیش بینی می شود که تولید لیمو ترش در باغات افزایش یابد.
وی با اشاره استان های اصلی تولید کننده بیان کرد: استان های هرمزگان، جنوب کرمان، فارس، کهکیلویه و بویر احمد و خوزستان از تولید کنندگان عمده لیمو ترش به شمار می روند.
حسن پور با اشاره به اصلاح باغات افزود: باغات لیمو ترش به سبب کنترل برخی آفات نیاز به اصلاح دارند که امیدواریم مسئولان امر توجه ویژه ای به بخش کشاورزی خصوصا باغات داشته باشند.
مدیر کل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به پیش بینی تولید ۸۰۰ هزار تنی لیمو ترش در ازای اصلاح باغات تصریح کرد: اگر مسئولان برنامه ریز کشور طی یک برنامه ده ساله اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی هر ساله به باغات لیمو ترش اختصاص دهند می توان گفت که وضعیت باغات به روند گذشته باز خواهد گشت.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *