خریداری ۲ هزار تن شیر خام به صورت توافقی ۶ خرداد, ۱۳۹۵

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلام خرید ۲ هزار تن شیر خام در چند روز ابتدایی طرح خرید حمایتی شیر خام دامداران گفت: در روزهای آینده برای خرید روزانه هزار تن شیر خام برنامه‌ریزی شده است.

اقتصاد پرس: حسن رکنی اظهار کرد: از ابتدای خردادماه سال جاری خرید حمایتی مازاد شیر خام دامداران آغاز شده است و این طرح در ۵ استان انجام می‌شود که استانهای همجوار خود را نیز پوشش می‌دهند.

وی با بیان اینکه امکان توسعه تعداد استانها در طرح خرید حمایتی شیر خام وجود دارد افزود: وزارت جهاد کشاورزی اعتقادی به خرید و فروش شیر توسط دولت را ندارد اما بنابر شرایط موجود این کار برای حمایت از دامداران اجتناب‌ناپذیر است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در چند روز ابتدایی خرید توافقی شیر نزدیک به دو هزار تن شیر مازاد دامداران توسط دولت و با مباشرت سازمان تعاون روستایی خریداری شده است.

وی تصریح کرد: سقف خرید شیر خام از هزار تن فعلی امکان افزایش دارد و ما تا موقعی خرید خود را ادامه می‌دهیم تا بازار به تعادل برسد.

رکنی گفت: متوسط خرید شیر خام دامداران در چند روز اخیر ۱۳۰۰ تومان بوده است که در برخی موارد و بنابر صلاحدید کمیته‌های استانی تا ۱۴۴۰ تومان نیز خریداری شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پایان در خصوص زمان ابلاغ و در اختیار گرفتن یارانه ۲۰۰ میلیارد تومانی صادرات شیرخشک گفت: یارانه ۲۰۰ میلیاردی اختصاص یافته است و اکنون برای ابلاغ در سازمان مدیریت بسر می‌برد.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *