تشکیل شورای ۳ جانبه صنعت بانک، بیمه و سرمایه ۶ خرداد, ۱۳۹۵

رئیس کل جدید بیمه مرکزی از ایجاد شورای ثبات ۳ جانبه بین صنعت بانک، بیمه و بازار سرمایه خبر داد.

اقتصاد پرس: عبدالناصر همتی عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل سابق و جدید بیمه مرکزی گفت: ۱۰ سال گذشت. خرداد سال ۸۵ بود که در همین جا از محضر بزرگان صنعت بیمه خداحافظی کردم و در خرداد ۹۵ بعد از چرخشی در صنعت بانکی دوباره به صنعت بیمه بازگشتم عین کفش های میرزانوروز می ماند و هر کاری کردیم دوباره به این صنعت بازگشتیم.

رئیس شورای عالی صنعت بیمه با بیان اینکه تقدیر این بود که مجددا به صنعت بیمه بازگردم افزود: تا زمانی که کارمند بیمه هستم به این دلیل که عضو هیئت علمی دانشگاه می باشم تا ۶۵ سالگی کارمند دولت خواهم ماند. هر وقت مسئولیتی به من محول شود از بابت دوستی و معرفت و ارادت قبول می کنم.

وی افزود: زمانی که از بیمه مرکزی رفتم بلافاصله فعالیت در موسسه بنیاد به من پیشنهاد شد بعد از آن نیز به بانک مرکزی با درخواست طیب نیا رفتم علیرغم اینکه می گفتند که بانک ملی سخت است و نرو خراب می شوی.

همتی گفت: قبل از این هم به وزیر اقتصاد سابق آقای دانش جعفری و آقای کهزادی رئیس اسبق بیمه مرکزی گفته بودم که اگر می خواهید در صنعت بیمه موفق شوید باید با اعضای صنعت بیمه رفیق شوید در عین حال خودتان هیچ سهمی از این صنعت نداشته باشیم و من این دو مشکل را ندارم البته از روسای قبلی اطلاعی ندارم.

وی با بیان اینکه در نهایت این چوب را نگه داشتند و به من دادند که راه را ادامه دهم تصریح کرد: آقای امین دوست خوب من بودند و هستند و خواهند بود. در این ۱۰ سال تمام با روسای کل قبلی حداقل سه بار در شورای عالی بیمه در جلسه شرکت می کردم و با آنها رفاقت دارم.

همتی گفت: آقای امین مرد بسیار شریفی بودند و هستند و آرزوی توفیق برای وی دارم البته وی کسالت و میگرن داشتند و نتوانستند در جلسه امروز حضور یابند و یاد می کنم از وی به خاطر تلاش هایی که در بیمه مرکزی انجام دادند. وی همچنین در مورد صنعت بیمه نیز گفت: بازار بیمه نقش کوچکی در بازار اقتصادی کشور دارد و نقش مسلط بازار پول اجازه نقش آفرینی بازارهای بیمه و سرمایه را نمی دهد.

وی از ایجاد شورای ثبات سه جانبه میان صنعت بانک، بیمه و بازار سرمایه خبر داد و تصریح کرد: نظارت بیمه مرکزی به صورت جدی در دستور کار قرار خواهد گرفت در عین حال بخش خصوصی نیز باید رشد کند. رئیس کل بیمه مرکزی نسبت به عقب ماندگی بیمه عمر انتقاد کرد و گفت: طی ۱۰ سال گذشته بیمه عمر هیچ تغییری نکرده و در حد همان ۶-۵ درصد است و نرخ ۱۲ درصدی که اعلام می شود مربوط به بیمه عمر پس اندازی و به صورت گروهی است این در حالی است که بیمه عمر پس اندازی مهم است و کارآیی دارد.

رئیس کل بیمه مرکزی ادامه داد: این موضوع که بیمه مرکزی چه میزان بیمه اتکایی و چقدر اتکایی اجباری داشته باشد مهم است و باید به طور جدی و به آرامی و با ضمانت اجرایی جدید به این موضوع توجه شود و اجرایی گردد.

رئیس شورای عالی صنعت بیمه گفت: ابایی از دفاع از صنعت بانکداری ندارم اما نمی شود که دائما به این صنعت حمله کرد اینکه تمام اتفافات در این صنعت را به حاشیه بکشیم و بزرگ کنیم و آن را بر سر بانکها و بیمه ها بزنیم درست نیست.

منبع: مهردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *