واردات کمتر به عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی کمک می‌کند ۵ خرداد, ۱۳۹۵

عضو اتاق فکر برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو با بیان اینکه بورس انرژی می‌تواند منابع مالی و نقدینگی برای صنعت آب و برق تأمین کند، گفت: برای نزدیک شدن به عملیاتی‌سازی اقتصاد مقاومتی باید علاقه کمتر به واردات و انتقال تکنولوژی به کشور گسترش یابد.

اقتصاد پرس: حسین عبده‌تبریزی در نشست حمایت از کار، سرمایه و دانش ایرانی در صنعت آب و برق با رویکرد اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی یعنی برای هر شرایطی چه بحران خارجی و چه بحران داخلی راه‌حلی داشته باشیم،گفت: علاقه کمتر به واردات، علاقه به انتقال تکنولوژی و پرهیز از بدهکار کردن بیشتر دولت و جایگزینی ضمانت‌های تجاری به جای ضمانت‌های دولتی از راه‌های نزدیک شدن به عملیاتی سازی اقتصاد مقاومتی است.

عبده تبریزی با اشاره به اینکه عدم توسعهٔ بخش دولتی و ایجاد فضای بیشتر برای بخش خصوصی و همچنین استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی ایجاد شده در دوران تحریم‌ها نیز به عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی کمک می کند،گفت: حرکت به سمت استفاده از بازار سرمایه و عدم تکیهٔ محض به بانک‌ها در داخل و خارج کشور از جمله این الزام‌هاست.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاران باید تا حد امکان از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنند،ادامه داد: نمی‌توان برای انجام طرح‌ها به بودجهٔ عمرانی دولت امید بست. اکنون سرمایه‌گذاری و تأمین مالی از مسائل اساسی مالی شرکت‌های ایرانی است.

به گفته وی،بورس انرژی می‌تواند منابع مالی و نقدینگی برای صنعت آب و برق تأمین کند.

منبع:  فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *