اصلاح نژادبه تحقق اقتصادمقاومتی دربخش دام و طیور کمک می‌کند ۵ خرداد, ۱۳۹۵

مدیرعامل شرکت نهاده‌های دامی جاهد گفت: برای دستیابی به اصول اقتصاد مقاومتی در بخش دام و طیور یکی از کارهایی که می‌توانیم انجام دهیم اصلاح نژاد است که تا به امروز اقدامات گسترده‌ای در کشور در این خصوص انجام شده است.

اقتصاد پرس:حمید ورناصری امروز در چهارمین همایش سالیانه شرکت نهاده‌های دامی جاهد وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: براساس آمار فائو جمعیت جهان در سال ۲۰۵۰ به ۹ میلیارد نفر می‌رسد و باید تولید غذا را به دو برابر افزایش دهیم.

وی افزود: با توجه به افزایش محدودیت‌هایی که تا آن سال در جهان حاکم می‌شود باید تغییرات و اصلاحاتی در نحوه تولیدات بخش کشاورزی ایجاد شود.

مدیرعامل شرکت نهاده‌های دامی جاهد ادامه داد: برای این کار باید بهره‌وری در بخش‌های مختلف افزایش یابد که در بخش دام و طیور پیشرفت‌های ژنتیکی منجر به افزایش تولید می‌شود.

ورناصری تصریح کرد: برای دستیابی به اصول اقتصاد مقاومتی در بخش دام و طیور یکی از کارهایی که می‌توانیم انجام دهیم اصلاح نژاد است که تا به امروز اقدامات گسترده‌ای در کشور در این خصوص انجام شده است.

وی با اشاره به واردات گاوهای دو منظوره شیری و گوشتی نیز گفت: این کار به ضریب خوداتکایی تولید گوشت قرمز در کشور کمک می‌کند و با واردات گاوهای ژنومیک سیمین‌تال و تولید و بهره‌برداری از آنها می‌توانیم خود تولیدکننده این محصولات در کشور باشیم.

مدیرعامل شرکت نهاده‌های دامی جاهد با اشاره به اهمیت استفاده از تکنولوژی ژنتیک برای تولیدات دامی گفت: این امر به اصلاح نژاد گاو‌ها و دام‌ها کمک می‌کند که علاوه بر دام در بخش لاین‌مرغ نیز این کار شروع شده است.

ورناصری در ادامه با اشاره به ورود انواع بیماریهای دام از کشورهای همسایه به داخل ایران گفت: با در نظر گرفتن این موضوع به دنبال بهبود شرایط ژنتیکی دام‌های کشور هستیم تا از این طریق مقاومت آنها در برابر بیماریهایی که از کشورهای اطراف به دلیل عدم رعایت شرایط بهداشتی به کشور ما صورت می‌گیرد مقاوم شوند.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *