صادرات قزل آلا به روسیه در آینده ای نزدیک ۵ خرداد, ۱۳۹۵

مدیر کل دفتر بهبود کیفیت آبزیان شیلات ایران گفت:با توجه به رایزنی انجام شده شرایط صادرات قزل آلا به روسیه مهیا شده به طوریکه ظرف یک الی دو هفته آینده صادرات اجرایی می شود.

اقتصاد پرس: عیسی گلشاهی مدیر کل دفتر بهبود کیفیت آبزیان شیلات ایران با اشاره به تولید میگو در سال جاری اظهار داشت: اگر نقدینگی لازم از طریق سیستم بانکی برای پرورش دهندگان میگو فراهم شود ، پیش بینی می شود که میزان تولید به مرز ۲۵ هزار تن برسد .

وی با اشاره به صادرات آبزیان گفت: سال گذشته ۸۲ هزار و ۳۵۴ تن انواع آبزیان و محصولات پرورشی به بازارهای هدف صادر شده که ۱۲ هزار و ۸۳۰ تن از این میزان مربوط به صادرات میگو بوده است.
گلشاهی ادامه داد: همه ساله در ابتدای فصل به تولیدکنندگان دستورالعمل های فنی در جهت بیماری لکه سفید در مزارع داده می شود که نسبت به این امر تمهیدات لازم را انجام دهند.
وی با اشاره به صادرات میگو به روسیه بیان کرد: باتوجه به مصرف بالای محصولات شیلاتی در روسیه پیش بینی می شود که بازار خوبی برای صادرات محصولات ما باشد، اما نکته حائز اهمیت در این میان این است که تجار باید از قبل میگو مورد نیاز با سایز مورد نظر را به تولیدکنندگان سفارش دهند و دراین خصوص قراردادهای لازم را منعقد کنند .
مدیر کل دفتر بهبود کیفیت آبزیان شیلات ایران با اشاره به میزان صادرات میگو به روسیه تصریح کرد: سال گذشته ۴۸۰ هزار تن میگو به روسیه صادر شده و انتظار می رود که با توجه به رفع مشکلات سیستم بانکی ، حمل و نقل و کاهش بوروکراسی اداری میزان صادرات افزایش یابد.
گلشاهی با اشاره به آنکه خبرهای خوشی برای صادرات قزل آلا در راه است، بیان کرد: با توجه به رایزنی انجام شده شرایط صادرات قزل آلا به روسیه مهیا شده به طوریکه اکنون در واحد های عمل آوری ماهی در حال آماده سازی است و ظرف یک الی دو هفته آینده صادرات اجرایی خواهد شد.
منبع: باشگاه خبرنگاران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *