اقتصادمقاومتی،اقدام وعمل به معنای نگاه درونگرا به اقتصاداست ۵ خرداد, ۱۳۹۵

دولت هنوز امیدوار است با امضای توافقنامه هسته ای با گروه ۵+۱ و اجرای مفاد آن از سوی طرفین، مناسبات و روابط سیاسی و اقتصادی افزایش می یابد و به تبع آن شاهد افزایش سرمایه گذاری خارجی می باشیم، اما …

اقتصادپرس: یکی از راههای رسیدن کشورها به اقتصاد مطلوب داشتن برنامه مدون و کامل است که در کشور ما سیاستهای اقتصاد مقاومتی این برنامه را برای دولتمردان ترسیم کرده است؛ اجرای سیاستهایی که اگر توسط دولت یازدهم پیاده سازی شود موفقیت های آن را در عرصه اقتصادی از جمله افزایش رشد اقتصادی و کنترل تورم به خوبی نمایش خواهد داد.

دولت هنوز امیدوار است با امضای توافقنامه هسته ای با گروه ۵+۱ و اجرای مفاد آن از سوی طرفین، مناسبات و روابط سیاسی و اقتصادی افزایش می یابد و به تبع آن شاهد افزایش سرمایه گذاری خارجی می باشیم، اما نباید فراموش کرد نامگذاری سالجاری با نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری و همچنین شرایط کنونی اقتصاد، اجرای برجام و … به این معناست که دولت باید با نگاه درونگرا به اقتصاد بنگرد.

البته همکاری تمامی طیف ها و جناح های سیاسی و مردم برای اجرای مفاد اقتصاد مقاومتی، بسیار اهمیت دارد. در این راه دولت باید همه طیف های سیاسی را وارد معادلات خود کرده و با برنامه ریزی منسجم بنگاه های اقتصادی به ویژه واحدهای تولیدی کوچک و متوسط را ارتقا بدهد.

امید می رود با اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی رقم بیکاری کاهش یافته و توان اشتغال افزایش یابد و قدرت خرید مردم بیشتر شود و به تبع آن بخش های مختلف اقتصادی نیز رونق گرفته و اقتصاد رکود زده ایران پس از سه سال از خواب زمستانی بیدار شود.

در ضمن نباید فراموش کرد که میان شرایط اقتصادی و سیاسی رابطه مستقیم وجود دارد، به این نحو که بهبود شرایط اقتصادی ایران، قدرت چانه زنی کشور در مسایل سیاسی و بین المللی را افزایش می دهد و مناسبات اقتصادی و سیاسی کشور نیز رشد می کند.

در شرایط فعلی ۸۰ درصد از مردم ایران در تامین معیشت خود با مشکل روبرو هستند و بهبود شرایط اقتصادی می تواند مردم را با دولت همراه تر کند، به همین جهت پیشنهاد می شود سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی دولت اجرا شود و مردم و سایر نهادها و سازمانها در این راه به دولت کمک کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *