موانع ثبت سفارش واردات خودرو برطرف شد ۴ خرداد, ۱۳۹۵

یک مقام آگاه در سازمان توسعه تجارت گفت: با اصلاحات اعمال شده در دستورالعمل واردات خودرو ثبت سفارش از سر گرفته شد.

اقتصاد پرس: این مقام آگاه گفت: با اصلاحات اعمال شده ثبت سفارش خودرهای وارداتی مجددا آغاز شد و بازرگانان دارای کد خودرویی می‌توانند با طی مراحل قانونی از میان لیست خودروهای مجاز نسبت به ثبت سفارش و واردات خودرو اقدام کنند.

وی ادامه داد: بر این اساس امکان ترخیص خودرو از گمرکات میسر شده است.

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو صبح امروز به خبرنگار فارس گفت: در پی واردات برخی خودروهای غیر استاندارد به کشور، این موضوع در جلساتی با حضور مسئولان وزارت صنعت بررسی شد و قرار بود برای رفع این مشکل، راه حلی اجرایی شود.

وی ادامه داد: طبق قانون، خودروهای وارداتی باید حتماً دارای گارانتی باشند، این در حالی است که طبق آمار نزدیک به ۷۰ درصد اشخاصی که واردات خودرو را انجام می‌دهند برای دریافت کارت گارانتی به نمایندگی‌های رسمی مراجعه نمی‌کنند،با وجود اینکه ۳ درصد از قیمت خودرو را نیز بابت این گارانتی قبلاً پرداخت کرده‌اند.

احتشام‌زاد تصریح کرد: این واردکنندگان مطلع هستند که خودروی وارداتی، استاندارد نیست و نمی‌تواند تأییدیه نمایندگی‌های رسمی را دریافت کند، به همین دلیل برای گرفتن کارت گارانتی مراجعه نمی‌کنند و مشتریان نیز این خودروها را بدون گارانتی تحویل می‌گیرند که باعث سرگردانی آنها می‌شود.

وی توضیح داد: نظر وزارت صنعت این بود که در زمان ثبت سفارش، شماره شاسی خودروهای وارداتی نیز ثبت شود تا واردات این خودروها تحت نظارت و مطابق با استاندارد صورت گیرد.

وی اظهار داشت: به همین دلیل اعلام شماره شاسی خودروها در زمان ثبت سفارش در اکثر موارد امکان‌پذیر نیست و در حال حاضر ثبت سفارش واردات خودرو متوقف شده است.

 

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *