مذاکرات تاتا موتورز برای حضور در بازار خودروی ایران ۳ خرداد, ۱۳۹۵

بر اساس اظهارات منابع هندی، تاتا موتورز سرگرم مذاکره با خودروسازان ایرانی برای ایجاد یک جوینت ونچر به منظور مونتاژ خودروهای بنزینی در ایران است.

اقتصاد پرس:  پایگاه خبری هندو بینزنس لاین به نقل از منابع آگاه گزارش داد تاتا موتورز سرگرم مذاکره با شرکت ایران خودرو در زمینه تشکیل یک جوینت ونچر برای مونتاژ انواع بنزینی مدلهایی مانند تیاگو، بولت و زست است که موتورهای بنزینی جدید رووترون در ساخت آنها بکار رفته است.

تاتا موتورز از شبکه فروش ایران خودرو برای فروش این خودروها استفاده خواهد کرد.

به گفته منابع آگاه، این خودروها با برند تاتا موتورز عرضه می‌شوند و ایران خودرو تنها یک تولیدکننده قراردادی خواهد بود.

بر اساس این گزارش، تاتا موتورز که مالک برندهای جگوار و لندروور و پنجمین خودروساز بزرگ جهان است، در کمتر از دو سال آینده مونتاژ در ایران را آغاز می‌کند.

تاتا در ابتدا به دنبال تولید ۱۰۰ هزار خودرو در سال است و به تدریج میزان تولید را در کارخانه ایرانی خود که ممکن است در حومه تهران یا مشهد باشد و فعالیتش را تا سال ۲۰۱۸ آغاز می‌کند، افزایش می‌دهد.

ایران خودرو اوایل امسال شراکت با شرکت پژو سیتروئن فرانسه را تجدید کرد. پژو اوایل امسال با امضای یک قرارداد با ایران خودرو برای شراکت در تولید سه مدل جدید، پس از چهار سال غیب به بازار ایران بازگشت. این خودروساز فرانسوی پیش از سال ۲۰۱۲ قطعاتی ارسال می‌کرد که در کارخانه‌های ایرانی مونتاژ می‌شدند اما در پی تشدید تحریمهای بین المللی تصمیم گرفت از ایران خارج شود.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *