خروج انگلیس از اتحادیه اروپا جیب کارگران را خالی می‌کند ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵

سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه ای هشدار داد خروج انگلیس از تحادیه اروپا به درآمد کارگران انگلیسی لطمه خواهد زد.

اقتصادپرس: یک سازمان مهم اقتصادی از انگلیس خواست تا در اتحادیه اروپا باقی بماند.

رئیس سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه ای گفت، خروج انگلیس از تحادیه اروپا به درآمد کارگران انگلیسی لطمه خواهد زد.

بر اساس گزارشی که توسط سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه ای تهیه شده و قرار است امروز منتشر شود، خروج از اتحادیه اروپا به طور متوسط  برای طبقه کارگر انگلیس تا سال ۲۰۲۰ معادل دستمزد یک ماه آنها هزینه خواهد داشت.

آنخل گوریا، دبیر کل این سازمان اقتصادی بین المللی که بسیاری از اقتصادهای مطرح جهان در آن عضویت دارند گفت، اقتصاد انگلیس با خروج از اتحادیه اورپا وضعیتی بهتر از زمان عضویتش نخواهد داشت.

وی افزود: «ما یک سری کامل از محاسبات را انجام داده ایم و به این نتیجه رسیده ایم که خروج از اتحادیه اروپا هزینه زاست… این هزینه تقریبا معادل از دست دادن درآمد یک ماهه در طی ۴ سال است… و این زیان ادامه دار خواهد بود.»

نظرسنجی ها نشان می دهد که به رغم هشدارهای سازمان های بین المللی مبنی بر زیان های اقتصادی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا،  شهروندان انگلیسی تقریبا به صورت ۵۰ – ۵۰ بین ماندن یا خروج از این اتحادیه اختلاف نظر دارند.

اوایل ماه جاری میلادی، صندوق بین المللی پول اعلام کرد، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ضربه ای خسارت بار به اقتصاد جهانی وارد خواهد کرد.

هفته گذشته نیز باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا به انگلیس هشدار داد از اتحادیه اروپا خارج نشود.

هشدار سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه ای در زمینه از دست رفتن درآمد کارگران انگلیس در صورت خروج از اتحادیه تکرار نظر وزارت دارایی این کشور است که هفته پیش گفته بود در صورت خروج از اتحادیه اروپا، خانواده های انگلیسی تا سال ۲۰۳۰ هر سال ۴ هزار و ۳۰۰ پوند (۶ هزار و ۲۸۱ دلار) متضرر خواهند شد.

منبع: رویترزدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.