دو شرکت هواپیمایی روسیه مجوز پرواز به شهرهای ایران راگرفتند ۳ خرداد, ۱۳۹۵

وزارت راه وشهرسازی اعلام کرد: هواپیمایی روسیه شرکت هواپیمایی «سیبیر» روسیه در حال انجام کارهای مقدماتی برای آغاز پروازهای خود از مسکو به چند شهر ایران از جمله مسیر مستقیم پایتخت این کشور (مسکو ) به مشهد است و دو شرکت این کشور مجوز ۱۲ پرواز را اخذ کردند.

اقتصاد پرس: هواپیمایی روسیه سرویس دهی در این مسیر پروازی را با بهترین هواپیماها در چارچوب مجوز آژانس فدرال حمل و نقل هوایی وزارت راه روسیه انجام خواهد داد.
دو شرکت هواپیمایی روسی به تازگی مجوز راه‌اندازی ۱۲ پرواز مسافرتی هفتگی به شهرهای تهران، اصفهان و مشهد را دریافت کردند و این اقدام در چارچوب گسترش روابط گردشگری دو کشور صورت می‌گیرد.
وزارت حمل و نقل روسیه افزون بر « سیبیر » که شامل گروه‌­های اس ۷ می شود، به شرکت « خطوط هوایی اورال » اجازه داده که به مقاصد تعیین شده در ایران پرواز کنند.
بنابر این گزارش دو شرکت « اس ۷ » و « خطوط اورال » پس از امضای یادداشت تفاهم بین تهران و مسکو در ماه فوریه ۲۰۱۶ میلادی ( ۱۳ بهمن تا ۱۰ اسفند ) و تمایل به افزایش تا ۲۸ پرواز در هفته، مجوز لازم را صادر کرد و اکنون توافق ها به مرحله عمل رسیده است.
دبیر مطبوعاتی شرکت هواپیمایی «سیبیر» به رادیو اسپوتنیک گفته بود: این شرکت چهار مسیر مسکو – تهران، مسکو- اصفهان، مسکو – مشهد و سن پترزبورگ – تهران را انتخاب کرده است.
« آنا باشینا » افزود: گروه اس ۷ در این مسیرها فعالیت خواهد کرد، زیرا ظرفیت توسعه بازار حمل و نقل در این چهار مسیر مناسب است.
به گفته وی، کارهای اولیه انجام شده و پس از انجام امور مقدماتی مراحل بعدی دنبال می شود و تمامی پروازهای اس ۷ با هواپیماهای جدید و روز ایرباس و بویینگ انجام می‌شود، اما مشخص نیست کدام مدل را برای مسیرهای ایران انتخاب خواهند کرد.
اکنون شرکت های هواپیمایی « ایرفلوت » روسیه چهار روز در هفته و ایران ایر و ماهان نیز بین دو کشور پرواز دارند.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *