واحد 250 مگاواتی نیروگاه کارون 3 به شبکه سراسری متصل شد ۳ خرداد, ۱۳۹۵

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه کارون ۳ گفت:واحد شماره ۵ نیروگاه کارون ۳ که ژنراتور آن دچار آسیب شدید شده بود پس از انجام تعمیرهای اساسی به شبکه سراسری پیوست.

اقتصاد پرس: نصرالله طاهری با اعلام این خبر افزود: این ژنراتور جزو ژنراتورهای بزرگ نیروگاه‌های برق آبی محسوب می‌شود که با وزنی افزون بر ۹۰۰ تن و توان تولیدی ۲۵۰ مگاوات در ساعت نقش مهمی در شبکه برق کشور و کنترل فرکانس آن ایفا می کند.
وی با بیان اینکه ژنراتور واحد شماره ۵ از ناحیه سیم‌پیچ، قطب‌ها و هسته دچار آسیب شدید شده بود، تصریح کرد: بلافاصله پس از تشخیص علت تریپ، با کمک نیروهای تعمیراتی شرکت در سه شیفت کاری در طول شبانه‌روز، مراحل بررسی آن انجام و تمامی قطب‌های آسیب دیده از محل خود خارج شده و مورد تعمیر قرار گرفتند.
وی با اشاره به تحریم مواد عایقی و موانع تهیه آن ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری‌های فراوان سازمان آب و برق خوزستان، مواد مورد نیاز خریداری و به کشور انتقال داده شد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن کار تعمیر سیم پیچ و نصب قطب‌ها و همچنین تست های الکتریکی پایانی انجام و گروه مکانیک عملیات لاورینگ و الایمنت را با موفقیت به اتمام رسانده و واحد در اختیار شبکه سراسری برق کشور قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه کارون ۳ در پایان خاطرنشان کرد: انجام این گونه تعمیرات توسط نیروهای داخلی، دستاورد فنی و تجربه بزرگی برای سد و نیروگاه کارون ۳ محسوب می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *