ایران نامزد میزبانی اجلاس کمیسیون بین المللی سدهای بزرگ شد ۳ خرداد, ۱۳۹۵

رئیس کمیته ملی سدهای بزرگ ایران از نامزدی ایران برای میزبانی برگزاری هشتاد و نهمین اجلاس و مجمع عمومی و بیست و هفتمین کنگره کمیسیون بین‌المللی سدهای بزرگ در سال ۲۰۲۱ در شیراز خبر داد.

اقتصاد پرس: علی نورزاد در این خصوص اظهار داشت: کمیسیون بین‌المللی سدهای بزرگ تشکیلاتی غیردولتی است که در سال ۱۹۲۸ میلادی تاسیس شده است و در حال حاضر ۹۶ کشور از سراسر جهان از جمله ایران عضو این کمیسیون هستند.

رئیس کمیته ملی سدهای بزرگ ایران ضمن برشمردن اهداف اصلی کمیسیون افزود: این کمیسیون اطلاعات و تجارب بخش‌ها و موضوعات مختلف مربوط به سدسازی اعم از مسایل مربوط به طراحی، اجرا، آسیب‌ها ، ایمنی و همچنین موارد جانبی مانند اثرات زیست محیطی و تغییرات اقلیمی را بین اعضا به بحث و تبادل نظر می‌‌گذارد.

نورزاد افزود: این کمیسیون نشست‌های سالیانه دارد و در این نشست‌ها کمیته‌های مختلف زیرمجموعه این تشکیلات، تجریبات مربوطه را به اشتراک می گذارند .

این تجارب در قالب بولتن‌هایی تنظیم و منتشر می‌‌شود و در اختیار کشورهای عضو و جامعه بین‌المللی درگیر با صنعت سدسازی قرار می‌گیرد.

شایان ذکر استD ICOL مخفف International commission on large dams است که معادل فارسی آن کمیسیون بین‌المللی سدهای بزرگ است و هشتاد و چهارمین اجلاس آن در ژوهانسبورگ کشور آفریقای جنوبی برگزار شد. برنامه‌های جانبی از قبیل بازدید از سدها و پروژه‌ها همچنین برنامه‌های فرهنگی از دیگر برنامه‌های این اجلاس است.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.