خودروهای ارزان ژاپنی در راه پاکستان ۱ خرداد, ۱۳۹۵

شرکت خودروسازی سوزوکی اعلام کرد خودروهای جدید با قیمت و کیفیت مناسب را وارد بازار پاکستان می‌کند.

اقتصاد پرس: شرکت خودروسازی سوزوکی اعلام کرد: خودورهای جدید با قیمت و کیفیت مناسب را وارد بازار پاکستان می‌کند.
«احسن اقبال» وزیر توسعه و برنامه‌ریزی پاکستان طی مراسمی خودروی جدید شرکت سوزوکی را که قرار است خط تولید آن در پاکستان راه‌اندازی شود، رونمایی کرد.
«هیرو فومی ناگائو» نماینده شرکت سوزوکی در پاکستان اظهار داشت: سعی داریم جدید‌ترین تکنولوژی خودرو را با نازلترین قیمت وارد پاکستان و بازار خوب این کشور را از دست نخواهیم داد.
به گزارش دیلی پاکستان،‌خودروی جدید سوزوکی دارای جعبه دنده دستی و موتوری به حجم ۶۶۰ سی سی است.
هنوز قیمت خودروی جدید سوزوکی مشخص نشده اما گزارش‌ها نشان می‌دهد این خودروهای قیمت مناسبی خواهند داشت و عموم مردم می‌توانند برای خرید این خودرو اقدام کنند.
کارشناسان اقتصادی بر این باورند که سال ۲۰۱۶ برای رقابت بازار خودرو در پاکستان بسیار مهم است و به حتمال زیادی شرکت سوزوکی بتواند رقبا را شکست دهد.
این خبر در حالی منتشر می‌شود که شرکت خودروسازی «آئودی» آلمان اعلام کرده به زودی با همکاری بانک اسلامی پاکستان، خودروهای آئودی را به این کشور صادر خواهد کرد.

پاکستان چندی پیش با تعرفه‌های واردات مناسب، تلاش کرد خودروسازان خارجی مانند رنو و نیسان را به سرمایه گذاری و ساخت کارخانه در این کشور جلب کند ولی با این همه ترغیب این شرکت‌ها به دلیل نگرانی درباره ثبات سیاسی و امنیتی پاسخ قطعی در این زمینه ندادند.

یک مقام شرکت رنو گفت این شرکت قصد دارد در پاکستان سرمایه‌گذاری کند اما مذاکرات هنوز در مراحل اولیه است.

سخنگوی شرکت نیسان هم اظهار داشت: پاکستان بازار جالب توجهی برای این شرکت است اما در حال حاضر خبری برای اعلام وجود ندارد.

پاکستان درصدد سامان بخشیدن به بازار داخلی خودرو است که تحت نفوذ خودروسازان ژاپنی شامل تویوتا، هوندا و سوزوکی قرار دارد.

این خودروسازان خودروهای مونتاژ داخل را به قیمت نسبتا بالایی می‌فروشند، در حالیکه این خودروها از نظر کیفیت پایین‌تر از خودروهای وارداتی هستند.

شرکت سوزوکی ژاپن قصد دارد در صورت فراهم شدن مشوق‌های مناسب و اصلاحات سیاست خودروی جدید پاکستان، ۴۶۰ میلیون دلار در این کشور سرمایه گذاری کند.

 شرکت پاکستانی سوزوکی موتور که خودروهای سوزوکی را برای بازار داخلی مونتاژ می‌کند اعلام کرد این شرکت نگران است که سیاست جدید اسلام‌آباد برای ورود خودورسازان خارجی به پتانسیل پاکستان سوزوکی موتور و صنعت داخلی تولید خودرو لطمه بزند.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *