گشایش۳۰میلیاردروپیه خط اعتباری هند برای صادرات ریل به ایران ۱ خرداد, ۱۳۹۵

اکسیم بانک هند قصد دارد برای صادرات ریل راه آهن به ایران و توسعه بندر چابهار، ۳۰ میلیارد روپیه از بازار داخلی هند سرمایه جذب نماید و در قالب خطوط اعتباری در اختیار بانک های ایرانی قرار دهد.

اقتصاد پرس: اکسیم بانک هند قصد دارد برای صادرات ریل راه آهن به ایران و توسعه بندر چابهار، ۳۰ میلیارد روپیه از بازار داخلی هند سرمایه جذب نماید.

این بانک در قالب صندوق توسعه صادرات، خطوط اعتباری ای به ارزش ۳۰ میلیارد روپیه(۴۴۴ میلیون دلار) به ۷ بانک ایرانی برای استفاده جهت واردات ریل های فولادی از هند و توسعه بندر چابهار اختصاص داده است.

صندوق توسعه صادرات یک صندوق مجزاست که بر اساس قانون اکسیم بانک تاسیس شده و موجودی آن تنها می تواند برای فعالیت های مشخصی که دولت هند با آنها موافقت کرده هزینه شود.

دیوید راسکوئینها، معاون مدیرعامل اکسیم بانک گفت: «کابینه با پروژه ها موافقت کرده و از موجودی صندوق برای تامین مالی این پروژه ها استفاده خواهد شد.»

دولت هند برای سرمایه گذاران این استقراض ها را کاملا تضمین خواهد کرد و از این رو، سرمایه گذاری در این صندوق هیچ گونه ریسکی ندارد.

اکسیم بانک که اختیار ویژه ای برای توسعه صادرات هند دارد همچنین متعهد به تامین مالی ۱٫۶ میلیارد دلاری برای پروژه استراتژیک تولید برق مایتری در بنگلادش است که با حمایت دولت هند انجام خواهد شد.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.