واگذاری شرکتی با 200 میلیاردتومان زیان به صندوق بازنشستگان! ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۵

مدیرعامل شرکت معادن زغالسنگ استان کرمان گفت: شرکت های زغال سنگ دنیا حتی در پیشرفته ترین کشورها تحت حمایت دولت می باشند، اما به هر دلیلی شرکت زغال سنگ به صندوق بازنشستگان فولاد واگذار گردید.

اقتصاد پرس: ایرج فلاح امروز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه در دومین همایش ملی زمین شناسی و اکتشافات معدنی با اشاره به علت بروز مشکل شرکت زغال سنگ کرمان گفت: طبق مصوبه هیات وزیران در ۲۸ مهر ۹۲، شرکت زغال سنگ به صندوق بازنشستگان فولاد کشور واگذار شد که این شرایط واگذاری، شرایط نا مناسبی بود.

وی ادامه داد: این واگذاری در حالی صورت گرفت که خود صندوق بازنشستگان فولاد دارای مشکلات عدیده ای بود، به طوری که این صندوق ۸۵ هزار نفر مستمری بگیر دارد که حداقل ماهیانه ۱۸۰ میلیارد تومان پرداخت حقوق آن می‌باشد.

مدیرعامل شرکت معادن زغالسنگ استان کرمان با بیان اینکه جای تعجب داشت که چرا شرکت زغال سنگی که خود دارای زیان ۲۰۰ میلیارد تومانی در سال ۹۲ بود را به صندوق بازنشستگان فولادی واگذار کردند که خود در پرداخت حقوق مستمری بگیران مشکل داشته است، ادامه داد: شرکت های زغال سنگ دنیا حتی در پیشرفته ترین کشورها تحت حمایت دولت می باشند، اما به هر دلیلی شرکت زغال سنگ به صندوق بازنشستگان فولاد واگذار شد به طوریکه نه شرکت زغال سنگ توانسته است به صندوق بازنشستگان فولاد کمک کند و نه برعکس.

فلاح با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، اذعان کرد: با توجه به رکود اقتصادی و ثابت ماندن قیمت زغال سنگ در سال های ۹۳ و ۹۴، مشکلات شرکت زغال سنگ بیشتر از گذشته شده به گونه ای که در سال ۹۴ تولید کنسانتره این شرکت از ۴۰ هزار تن نسبت به سال ۹۳ کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه کارکنان این شرکت به دلیل عدم دریافت حقوق با مشکلات بسیار زیادی مواجه می باشند و در شرایط سختی به سر می برند، عنوان کرد: شرکت زغال سنگ بالغ بر ۳۰۰ هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارد، همچنین بدهی به تامین اجتماعی، دارایی و … شرایط بسیار سختی برای شرکت ایجاد کرده است.

فلاح در پایان خاطر نشان کرد: طرح های خوبی وجود دارد که اگر عملیاتی شوند، با افزایش تولید روبرو خواهیم بود و با توجه به معدن بابزیو که بزرگترین معدن ذغال سنگ کشور می باشد، می توان با سرمایه گذاری مناسب این ظرفیت را به بهره برداری رساند.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.