البسه دست دوم، کالای قاچاق محسوب می‌شود ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۵

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه بروجرد گفت: عرضه البسه دست دوم در کنار مشکلات بهداشتی نوعی قاچاق کالا محسوب می‎شود.

اقتصاد پرس: احمد گودرزیان در جلسه مبارزه با قاچاق کالا، افزود: برای مبارزه با کاهش قاچاق کالا همکاری و همفکری مسئولان با این مهم ضروری است.

وی اظهار کرد: عرضه البسه دست دوم در کنار مشکلات بهداشتی نوعی قاچاق کالا محسوب می‎شود که در این راستا مسئولان مربوطه باید نسبت به جمع‎آوری واحدهای سیار نیز اقدامات لازم انجام شود.

معاون فرمانداری ویژه بروجرد با اشاره با اینکه ارزش کالای قاچاقی که سالانه از کشور خارج و یا به کشور وارد می‎شود، تصریح کرد: ارزش کالای قاچاق به اندازه سرمایه اشتغالزایی برای دو میلیون نفر است که تاکنون با توجه به مبارزه ریشه کن نشده است.

گودرزیان اضافه کرد: عرضه البسه دست دوم در کنار مشکلات بهداشتی نوعی قاچاق کالا محسوب می‎شود که متاسفانه این گونه لباس‎ها به صورت سیار در سطح شهرستان بروجرد به صورت دست‌فروشی عرضه می‌شود.

وی افزود: شهرداری و نیروی انتظامی در راستای رفع سد معبر در این شهرستان باید با جدیت این مهم را پیگیری کنند.

کیومرث حسن پور رئیس تعزیرات حکومتی بروجرد، از رسیدگی به ۹۹.۵ درصدی پرونده‌های ارجاعی به تعزیرات حکومتی خبر داد و افزود: رسیدگی به بالغ بر ۹۰ درصد پرونده‎های قاچاق کالا و ارز در صلاحیت تعزیرات حکومتی و مابقی در صلاحیت محاکم قضایی است که تاکنون بیش از ۹۹درصد پروندها رسیدگی شده‌اند.

وی از برخورد جدی با عرضه کنندگان کالاهای غیربهداشتی و قاچاق برابر با قانون خبر داد و عنوان کرد: کالاهای غیربهداشتی قاچاق که توسط عرضه کنندگان با هر ارزش ریالی توزیع شود مشمول مجازات می‎شوند و با جد با آنها برخورد می‌شود.

همچنین سرپرست صنعت و معدن از کشف بیش از ۷ هزار نخ سیگار قاچاق در بروجرد خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۷ هزار و ۲۰۰ نخ سیگار قاچاق در این شهرستان کشف و ضبط شده است.

علوی‌زاده از پلمب پنج واحد صنفی در شهرستان بروجرد که اقدام به فروش کالای خود در پیاده‎روها کرده‎اند، خبرداد و گفت: اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد با همکاری سایر ادارات و نهادهای مربوطه در قالب یک گشت مشترک، مبادرت به پلمپ پنچ واحد صنفی متخلف کردند.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *