فورا برای بازگشت رونق به تولید اقدام کنید ۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه دولت برنامه‌های مختلفی برای حل مشکلات واحدهای تولیدی کوچک، متوسط و بزرگ دارد، خواستار اجرای سریع بخشنامه‎ها به منظور بازگرداندن رونق به تولید شد.

اقتصاد پرس: اسحاق جهانگیری در جلسه بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و لزوم فعال‌سازی تولید در سال ۱۳۹۵، گفت: با اشاره به اهمیت رفع مشکلات واحدهای تولیدی برای بازگرداندن رونق به اقتصاد کشور، تصریح کرد: دولت در قالب طرح ها و برنامه های مختلف به دنبال حل مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط است و در عین حال برنامه ریزی ویژه ای برای کمک به واحدهای تولیدی بزرگ دارد.

وی، اجرایی شدن ابلاغیه‌های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در دستگاه‌ها را زمینه‌ساز رونق و شکوفایی در کشور ارزیابی و اظهار امیدواری کرد: با اجرای سریع بخشنامه های مربوط به کارگروه بررسی مشکلات واحدهای تولیدی، این واحدها بتوانند مشکلات نقدینگی خود را برطرف کرده و شاهد رونق تولید و ایجاد اشتغال در کشور باشیم.

در این جلسه که وزیر کشور، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس سازمان امور مالیاتی و رئیس سازمان تامین اجتماعی حضور داشتند، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح اقدامات و تصمیمات کارگروه بررسی مشکلات واحدهای تولیدی برای رفع مشکلات مالی و بازگرداندن رونق به ۱۰ هزار واحد تولیدی کوچک و متوسط، از شناسایی واحدهای صنعتی راکد در استانها و حل مشکلات آنها در کوتاهترین زمان ممکن با همکاری سایر دستگاه های دولتی خبر داد.

دولت به منظور ایجاد رونق تولید در سال ۹۵، علاوه بر اعلام بسته حمایتی از صادرات غیر نفتی و خدمات فنی و مهندسی با ابلاغ بخشنامه‌هایی توسط بانک مرکزی، سازمان امور مالیاتی کل کشور و سازمان تامین اجتماعی، سازوکارهای مطلوبی برای تامین نقدینگی، رفع جرایم مالیاتی و دریافت تسهیلات بانکی توسط واحدهای تولیدی اندیشیده است.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.