امید اقتصاد نا امید شد ۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵

نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با بیان اینکه اگر دولت به وضعیت اقتصادی کشور و رفع رکود توجه نکند، تولید نابود می‌شود، گفت: اواخر سال۹۴ امیدی در جامعه ایجاد و جنب و جوشی شکل گرفت، منتها این امید به ثمر نرسید.

اقتصاد پرس: علاءالدین میرمحمدصادقی در مورد وضعیت تولید در کشور، با یادآوری اینکه سال گذشته یکی از بدترین سال‌ها برای تولید و تولیدکننده و اقتصاد، بخصوص اشتغال در کشور بود، اظهار داشت:  اواخر سال۹۴ امیدی در جامعه ایجاد و جنب و جوشی شکل گرفت، منتها این امید به ثمر نرسید.

وی افزود: امیدواریم در سال جاری امیدی که برای اقتصاد کشور ایجاد شده، جامعه عمل بپوشد و  رونق و تحولی در اقتصاد کشور و وضعیت مردم ایجاد شود.

نائب رئیس اتاق بازرگانی تهران در مورد اقدامات دولت برای رونق اقتصادی، گفت: دولت تصمیم دارد اقدامی انجام دهد و تلاش می‌کند، منتها وضعیت به حدی آشفته است که مشخص نیست دولت تا چه زمانی موفق شود مشکلات را حل کند.

میرمحمدصادقی با تاکید بر اینکه دولت باید هم رکود و هم برای ایجاد شغل و حل مشکل بیکاری اقدام و آن را برطرف کند، بیان کرد: دولت عزمی برای حل مشکلات دارد، ولی توفیق‌شان قابل پیش بینی نیست.

وی در مورد نقش دولت در تشدید رکود گفت: جوانب و مسایلی ایجاد شده، که عموما دست به دست هم داده و رکود ایجاد شد. هم تحریم موثر بود و هم برخی از تصمیماتی گرفته شد که در آن موثر بود.

این فعال بخش خصوصی اضافه کرد:  عدم همکاری بانک‌ها و مشکلات اقتصاد کشور باعث ایجاد و تشدید رکود شد و مردم به جای اینکه پول خود را در تجارت و تولید سرمایه گذاری کنند، در بانک‌ها سپرده گذاری کردند و بانک‌ها این پول‌ها را صرف تجارت، خرید ملک کردند که حاصل آن تشدید رکود بود.

میرمحمدصادقی با تاکید بر اینکه در سال ۹۴ وضعیت خاصی برای اقتصاد کشور ایجاد شد که در سال‌های گذشته استثناء بود، گفت: دولت باید چاره اندیشی کند و وام و تسهیلاتی به بخش تولید داده شود، تا بتوانند چرخ اقتصاد را به حرکت دربیاورند و کالاهایی تولید شود که صادر شود و بازارهای بین المللی را به دست بیاوریم.

نائب رئیس اتاق بازرگانی تهران تاکید کرد: بدیهی است که اگر دولت توجهی به تولید نکند ضربه بیشتری به تولید وارد و ممکن است نابود ‌شود و امیدواریم که وضعیت تولید در سالجاری نسبت به سال۹۴ بهتر شود.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.