سهم آپارتمان‌های تا 100 مترمربع از قراردادهای اجاره ۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵

نرخ اجاره‌بهای آپارتمان‌های مسکونی در اردیبهشت ماه نسبت به ماه گذشته تغییر محسوسی نداشته و ثبات نسبی را تجربه کرده است.

اقتصاد پرس: مشاوران املاک پیش‌بینی می‌کنند از اواخر خرداد ماه که فصل تعطیلات مدارس فرا خواهد رسید و تقاضای املاک استیجاری افزایش می‌یابد، ممکن است نرخ اجاره‌بها اندکی تغییر کند. به اعتقاد واسطه‌های ملکی، در بازار املاک استیجاری، واحدهای مسکونی حداکثر ۱۰۰ مترمربعی بیشترین متقاضی را داشته و عمده قراردادها را به خود اختصاص می‌دهند.

بررسی سامانه اطلاعات بازار املاک ایران نیز این گزاره را تایید می‌کند و نشان می‌دهد از ابتدای اردیبهشت ماه تا روز گذشته مجموعا پنج هزار و ۱۵۴ قرارداد اجاره منعقد و ثبت شده است که از این تعداد چهار هزار و ۱۴ مورد یعنی تقریبا ۷۸ درصد آنها مربوط به آپارتمان‌های تا ۱۰۰ متر مربع بوده است. آپارتمان‌های ۱۰۰ تا ۱۵۰ مترمربعی نیز حدود ۱۸ درصد قراردادها را به خود اختصاص داده و رتبه دوم قراردادهای اجاره را به خود اختصاص داده‌اند.

سهم آپارتمان‌های بیش از ۱۵۰ متر مربع در قراردادهای اجاره روزهای سپری شده از اردیبهشت نیز حدود سه درصد بوده است. گران‌ترین اجاره‌بهای نهایی (اجاره‌بها پس از تبدیل ودیعه) در این بازه زمانی مربوط به آپارتمان مسکونی استیجاری ۲۴۰ مترمربعی ۱۰ ساله واقع در سعادت‌آباد بوده که با ودیعه ۱۰۰میلیون تومانی و اجاره‌بهای شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی اجاره شده است. ارزان‌ترین اجاره‌بهای نهایی در روزهای گذشته از اردیبهشت ماه نیز، به آپارتمان ۷۲ مترمربعی ۲۰ ساله واقع در خیابان شکوفه در منطقه ۱۴ تعلق دارد که ودیعه آن پنج میلیون تومان و اجاره آن ۵۰ هزار تومان بوده است.

منبع: دنیای اقتصاددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *