معاون وزیر کار:بودجه اشتغال از بخش‌های دیگر سر درآورد ۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار می‌گوید: بخشی از منابعی که در بودجه سال ۱۳۹۴ برای ایجاد اشتغال پیش‌بینی شده بود تغییر مسیر داد و به سمت بخش‌های کشاورزی و صنعت رفت.

اقتصاد پرس: عیسی منصوری درباره منابع اشتغال در بودجه ۱۳۹۴ و نحوه هزینه کرد آن، اظهار کرد: سال گذشته مجلس ۴۰۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در بودجه تصویب کرد اما به دلیل فشارهای اقتصادی و موضوع هدفمندی یارانه‌ها همه منابع به سمت دیگر رفت.

وی ادامه داد: بخشی از منابع به دلیل رویکردی که وجود داشت به سمت حوزه کشاورزی و بخشی دیگر به سمت صنعت رفت که متاسفانه در بخش صنعت رشد منفی داشتیم ولی در بخش کشاورزی وضعیت نسبتا خوب بود.

منصوری افزود: در مجموع از سرفصل ۴۰۰۰ میلیارد تومان، بخش محدودی به صنعت و کشاورزی داده شد ولی به دلیل محدودیت منابع، این اعتبار ناکافی بود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی متذکر شد: بر طبق مصوبه مجلس بخشی از درآمدهای حاصل از هدفمندی یارانه‌ها باید به اشتغال اختصاص داده شود اما معتقدم اگر منابعی که هم اکنون وجود دارد به نحو شایسته مدیریت شود می‌تواند در تحقق سیاستها و برنامه‌های اشتغال موثر باشد.

وی همچنین درباره ایجاد ۱۲۰ هزار شغل در صنعت گردشگری و آی تی اظهار کرد: این هدفگذاری در بسته حرکت پیش بینی شده و در تلاشیم با هماهنگی و مشارکت سازمان میراث فرهنگی و وزارت ارتباطات، این طرح را به اجرا در آوریم و از ظرفیت سازمانهای بین المللی نیز در این زمینه استفاده کنیم.

به گفته منصوری، ایجاد ۱۲۰ هزار شغل با اولویت گسترش ICT در مناطق روستایی و حوزه‌های وابسته به صنعت گردشگری پیش بینی شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *