مسکن قسطی ابهام دارد/ ابهامات برطرف نشود طرح اجرا نخواهد شد ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۵

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان اینکه طرح مسکن قسطی تا زمانی که ابهامات آن از سوی بانک مسکن برطرف نشود عملیاتی نمی‌شود،گفت: انبوه‌سازان تا زمانی‌ که چارچوب‌های تعیین شده طرح فروش قسطی مسکن ابهام داشته باشد طرح فروش قسطی را آغاز نمی‌کنند.

اقتصاد پرس: فرشید پورحاجت در پاسخ به این سوال که قرار بود طرح مسکن قسطی از اوایل اردیبهشت ماه اجرایی شود،اما گفته می‌شود انبوه‌سازان با احتمال اینکه مسکن وارد رونق شده از اجرای این طرح خودداری می‌کنند گفت: مگر در حال حاضر به رونق پایدار مسکن رسیده‌ایم که انبوه‌سازان به دنبال عملیاتی نشدن مسکن قسطی باشند اما به هر حال انبوه‌سازان به دنبال ایجاد یک ساختار مناسب برای اجرای فروش مسکن قسطی هستند.

*دستورالعمل طرح فروش مسکن قسطی دارای اشکال است

وی افزود: دستورالعمل اجرای طرح فروش مسکن قسطی از سوی بانک مسکن آماده و به شعب ابلاغ شد اما این دستورالعمل از نظر ما دارای اشکالاتی است که باید برطرف شود.

پورحاجت با اشاره به اینکه طرح فروش مسکن قسطی فعلا شروع نشده است،تاکید کرد: کانون انبوه‌سازان روی چارچوب ابلاغ شده بانک مسکن که دارای یک سری ابهامات است معترض هستند و تا زمانی که این ابهامات برطرف نشود این طرح عملیاتی نمی‌شود.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان تصریح کرد: درخواست و خواسته ما این است که چرا بانک مسکن در طرح فروش مسکن قسطی نرخ کارمزد را ۲٫۳ درصد تعیین کرده است و جرائم ۲۷ درصدی برای عدم بازپرداخت اقساط تعیین کرده است.

وی افزود: انبوه‌سازان در این طرح به هیچ‌وجه تنها به سود خود توجه نکرده‌اند بلکه معتقد هستند که بانک مسکن هم باید در این طرح ریسک را پذیرا باشد.

*مسکن قطعا امسال از رکود خارج می شود

پورحاجت در پاسخ به این سوال که آیا مسکن در سال جاری از رکود خارج می‌شود گفت: شک نکنید که بخش مسکن امسال از رکود خارج می‌شود و این خروج از رکود، هم به نفع مردم و هم به نفع سازندگان مسکن است.

وی افزود: مسکن موتور محرکه اقتصادی است و قطعا با خروج مسکن از رکود فرصت شغلی زیادی برای کشور ایجاد می‌شود.

وی تاکید کرد: به هر حال دولت باید در امور بانکی دخالت کند و تا زمانی که نرخ سود بانکی بالا باشد تولید و ساخت و‌ ساز رونق آنچنانی نمی‌گیرد.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *