قطع شدن پای یک مصرف کننده کالای قاچاق به دلیل آلودگی قارچی ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۵

یک مقام مسئول در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تاکید بر لزوم کار فرهنگی و اطلاع‌رسانی درباره خسارت‌های قاچاق به اقتصاد، سلامت و بهداشت کشور از انتقال آلودگی‌های مختلف قارچی و میکروبی از طریق لباس‌های قاچاق دست دوم خبرداد.

اقتصاد پرس: یک مقام مسئول در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه ۱۵ تا ۲۰ درصد کل تجارت کشور براساس برآوردهای مختلف مربوط به حوزه قاچاق است، گفت: در سال گذشته به دلیل رکود اقتصادی، قاچاق ۲۰ درصد کاهش یافته است.

وی با تاکید بر لزوم کار بر روی کاهش تقاضای مصرف کالای قاچاق در کنار مبارزه با خود قاچاق گفت: باید روی آمار خسارت‌های قاچاق به اقتصاد، سلامت و بهداشت کشور فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی کنیم.

وی ادامه داد: این خسارت‌ها در بعضی موارد کاملاً غیر قابل جبران هستند چنانکه لباس‌های دست دوم قاچاق که به تاناکورا مشهور هستند در بسیاری موارد عامل آلودگی‌های قارچی و میکروبی هستند.

این مقام مسئول اضافه کرد: در یکی از این موارد آلودگی قارچی از طریق کفش‌های دست دوم به یکی از شهروندان جنوب شرق کشور منتقل شده که این قارچ خطرناک و کمتر شناخته شده منجر به قطع پای وی از بالای زانو شده است.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.