ارتباط نمایندگان مجلس نهم با کارگران ضعیف بود ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۵

یک مقام مسئول کارگری با ابراز این عقیده که ارتباط نمایندگان مجلس نهم با کارگران ضعیف بود، از نمایندگان مجلس دهم خواست تا سطح تعامل خود را با نمایندگان تشکل‌های کارگری افزایش دهند و قوانین مناسبی در جهت تحقق مطالبات کارگران به تصویب برسانند.

اقتصاد پرس: هادی ابوی در ارزیابی عملکرد مجلس نهم در حوزه روابط کار اظهار کرد: نمایندگان مجلس در ابتدای کار سوگند یاد می‌کنند که برای ملت و کشور کار کنند و منافع و مصالح مردم و نظام را در نظر بگیرند اما متاسفانه در ادوار گذشته مجلس به ویژه این دوره برخی بداخلاقی‌ها را شاهد بودیم و عده‌ای مصالح گروهی و سیاسی را بر مصالح عموم جامعه و مردم ترجیح می‌دادند.

ابوی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در این دوره از مجلس کام کارگران را تلخ کرد تلاش برخی برای ادغام بیمه درمان تامین اجتماعی با بیمه سلامت بود که با مقاومت کارگران جلوی ادغام گرفته شد، چرا که این طرح جز سه برابر کردن قیمتها و تضییع حقوق حقه کارگران در بحث درمان نتیجه‌ای نداشت.

این مقام مسئول کارگری افزود: اگر چه در حوزه کارگری تلاش کردیم رابطه خوبی با نمایندگان مجلس برقرار کنیم و مسایل و مطالبات جامعه کارگری را با آنها در میان بگذاریم ولی متاسفانه بعضا نگاه و دیدگاه به کارگران از بالا به پایین بود و بسیاری از مسایل کارگران لاینحل باقی ماند به نحوی که گاهی تجمع کارگران و بازنشستگان را در برابر مجلس شاهد بودیم.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با اشاره به دیدار کارگران با مقام معظم رهبری در هفته کارگر، تصریح کرد: ایشان در آن جلسه تاکید کردند که دیدگاهها نسبت به کارگر باید تغییر کند. نام کارگر افتخار است ولی خیلی ها وقتی اسم کارگر را می شنوند تصور دیگری از کارگر دارند از این رو نگاهها به کارگران باید تغییر کند.

ابوی در پایان با بیان اینکه کارگران نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند، گفت: نمایندگان مجلس هر کاری که برای بهبود وضع معیشت و امور رفاهی کارگران انجام بدهند در کل جامعه اثرگذار خواهد بود. وقتی قدرت معیشت و امنیت شغلی کارگران حفظ شود، تولید کیفی، رونق بازار کار، رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری را شاهد خواهیم بود.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.