مذاکره با هندی ها برای خرید ریل ادامه دارد ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۵

معاون فنی و زیربنایی راه آهن جمهوری اسلامی ایران از تداوم مذاکره با هندی ها برای خرید ریل خبر داد و گفت: در صورت جدی شدن مذاکره با هندی ها، جزئیات خرید ریل را اعلام خواهیم کرد.

اقتصاد پرس: سعید محمدزاده اظهار کرد: در راه آهن مجموعه ای از پروژه ها را در دست اقدام داریم که بخشی از آن شامل افزایش ظرفیتهای حمل بار در شبکه ریلی است.

وی با بیان این که این پروژه ها شامل نقاط گلوگاهی است، تصریح کرد: در این راستا خط آهن بافق تا بندرعباس در حال دو خطه شدن است.

وی در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر ریل مورد نیاز برای پروژه های توسعه ای راه آهن از چه طریقی تامین می شود، افزود: از قبل با هندی ها توافقی صورت گرفته و در حال پیگیری آن هستیم.

وی ادامه داد: هنوز ریلی از هند وارد کشور نشده و مشغول مذاکره -با هندی ها- هستیم و در صورت جدی تر شدن جزئیات آنرا اعلام خواهیم کرد.

به گزارش تسنیم محمدزاده پیش تر به تسنیم گفته بود: هم‌اکنون ریل مورد نیاز راه‌آهن از منابع غیر اروپایی تامین می‌شود و خوشبختانه در این بخش دچار مشکل نشده‌ایم. قبل از تحریم‌های ناعادلانه عمده‌ترین و جدی‌ترین منابع تامین ریل کشورهای اروپایی بودند.

وی با اشاره به این‌که در طی تاریخ ساخت راه‌آهن  ریل از اروپا، چین، ترکیه و هند تامین شده است،  ادامه داد:قدو بزرگی در زمینه رفع نیازهای داخلی به ریل برداشته شده و آن بحث تولید ریلی ملی در کشور است و امیدواریم شاهد تولید ریلی ملی (Made in Iran) باشیم.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *