تعطیلی ۵۰ درصد کارخانجات اردبیل/تولید زمین‌گیر شده است ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۵

مدیرعامل کارخانه ذوب آهن اردبیل با بیان اینکه نمی‌دانم چگونه می‌خواهند وضعیت تولید کشور را ساماندهی کنند، گفت: در استان اردبیل نزدیک ۵۰ درصد کارخانجات تعطیل هستند و مابقی نیز با حداقل ظرفیت به فعالیت می‌پردازند.

تقی بهرامی نوشهر با اشاره به اینکه در طول ۱۰ سال اخیر تولید کشور زمین‌گیر شده است، اظهار داشت: در حال حاضر اکثر تولیدکنندگان با بدهی‌های سنگین و کمبود نقدینگی روبرو هستند که در این رابطه دولت همچنان برنامه‌ای برای رفع این مشکلات، اجرایی نکرده است.

وی با اشاره به اینکه نمی‌دانم چگونه می‌خواهند وضعیت تولید کشور را ساماندهی کنند، افزود: در استان اردبیل نزدیک ۵۰ درصد کارخانجات تعطیل هستند و مابقی نیز با حداقل ظرفیت به فعالیت می‌پردازند. حتی در این دو سال افت تولید در این استان بیشتر شده است و واحدها دیگر توان اداره کردن نیروی کار خود را ندارند.

مدیرعامل کارخانه ذوب آهن اردبیل اضافه کرد: امروز در تأمین مواد اولیه با مشکل جدی روبرو هستیم. این درحالی است که این واحد تولیدی درسال ۸۵ حدود ۱۲ هزار تن صادرات انجام داده بود اما امروز قادر به فعالیت روزانه نیستیم چه برسد به صادرات.

بهرامی با بیان اینکه کارخانه ذوب آهن اردبیل با ظرفیت کمتر از ۳۰ درصد فعالیت می‌کند، گفت: بدهی‌های زیادی به سیستم بانکی داریم و نبود نقدینگی باعث شده تا نتوانیم مواد اولیه خود را از داخل و خارج از کشور تأمین کنیم حتی در طول دو سال اخیر حجم زیادی از نیروی انسانی خود را از دست داده‌ایم به نحوی که ناچار شدیم بیش از ۷۰ نفر را در کارخانه تعدیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه کارخانه ذوب‌آهن اردبیل ظرفیت تولید ۸۵۰ هزار تن محصول را دارد، گفت: اما متأسفانه افزایش مشکلات باعث شده تا این واحد تولیدی امروز زیر ۱۰۰ هزار تن تولید داشته باشد.

مدیرعامل کارخانه ذوب آهن اردبیل اضافه کرد: سیستم بانکی به هیچ عنوان با واحدهای تولیدی کنار نمی‌آید و با دریافت جرایم سنگین بر حجم مشکلات تولیدکنندگان افزوده است.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *