آذربایجان شرقی استان پایلوت اجرای اقتصاد مقاومتی ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۵

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: راه‌ها برای برقراری ارتباط تجار آذربایجان شرقی با روسیه فراهم است و ایران می‌تواند سهم ۴٫۵ میلیارد دلاری ترکیه در اقتصاد روسیه را که قطع شده است، به دست آورد.

اقتصاد پرس: محمود واعظی روز گذشته در دیدار با صنعتگران و صاحبان صنایع استان با بیان اینکه مردم تبریز شایستگان را در انتخابات اخیر برگزیدند، اظهار کرد: این مردم در سال‌های اخیر نیز همواره افرادی را انتخاب کرده‌اند که در مجلس شورای اسلامی هم برای حل مشکلات کشور و هم برای استان کار و تلاش کردند، دنبال دعواهای بی فایده نبودند، امیدوارم منتخبین استان همواره همکاری نزدیکی با وزارتخانه داشته باشند تا مسائل کشور و استان حل شود.

وی افزود: دولت حساب ویژه‌ای برای استان آذربایجان‌شرقی باز کرده است، هفته گذشته بحث مفصلی در هیات دولت برای انتخاب استانی که تمامی شاخص‌های لازم برای تحقق اقتصاد مقاومتی را داشته باشد، انجام شد که درنهایت استان آذربایجان‌شرقی به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شد.

وی ادامه داد: نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی در سراسر کشور می‌درخشند و مسئولان استانی نیز بسیار مجرب و توانا هستند بنابراین امیدواریم این رسالت مهمی که بر دوش مدیران این استان گذاشته شده، به خوبی محقق شود.

واعظی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید اعتقاد دارد، دولت نباید تصدی گری کند، گفت: این بخش خصوصی هست که می‌تواند اقتصاد کشور را شکوفا کند و ما به این سیاست وفادار بوده و برای اجرای آن جدیت زیادی داریم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه بعد از میان برداشته شدن تحریم‌ها فرصت‌های بسیار خوب و طلایی در داخل و خارج از کشور برای تجار فراهم شده است، اظهار کرد: در گذشته تحریم‌ها قدرت مانور را از تجار گرفته بودند اما امروز با رهنمودهای رهبری، مقاومت مردم و زحمات تیم مذاکره کننده امروز شاهد باز شدن بند تحریم از اقتصاد کشور هستیم، هر چه جلوتر می‌رویم فضای بین المللی برای ما بازتر می‌شود و امیدواریم این استان بعد از برجام و برداشته شدن تحریم‌ها حرف‌های زیادی برای گفتن در عرصه اقتصاد و تجارت داشته باشد.

وی تاکید کرد: وزارتخانه ارتباطات مسئولیت کمیسیون مشترک با روسیه، ترکیه و آذربایجان را بر عهده دارد، این سه کشور علاقه دارند تا ارتباطات نزدیکی با استان آذربایجان‌شرقی برقرار کنند، استان آذربایجان‌شرقی باید از این فرصت ها نهایت استفاده را کند.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *