صدور فناوری و دانش فنی صنعت پتروشیمی برای نخستین باردر کشور ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۵

مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با بیان اینکه برای نخستین بار صدور دانش فنی و فناوری صنعت پتروشیمی در کشور رخ می دهد، گفت: مذاکره با شرکت های متقاضی خارجی برای اخذ درخواست های آنها جریان دارد.

اقتصاد پرس: اسماعیل قنبری دربار صادرات فناوری و دانش فنی پتروشیمی گفت: با توجه به اجرایی شدن برجام و گشایش ایجاد شده در فضای بین المللی و گسترش مراودات خارجی صنعت پتروشیمی، صدور فناوری و دانش فنی را در دستور کار قرار داده ایم.
مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی به مذاکره با کره جنوبی و هند اشاره کرد و افزود: قرار است با این دو کشور در انتقال دانش مربوط به فرایند های تبدیل گاز به متانول و همچنین تولید پروپیلن مشارکت داشته باشیم.
وی ادامه داد: تمایل داریم تعاملی سازنده با شرکت های بین المللی برای جذب و بومی سازی فناوری های جدید و صدور دانش فنی صنعت پتروشیمی برقرار کنیم.
به گزارش ایرنا، ایران در سال های اخیر در شماری از فناوری های صنعت پتروشیمی به خودکفایی رسیده و توانسته آنها را در مجتمع های پتروشیمی داخل کشور به کار بگیرد.
در دوران تحریم، یکی از مشکلات جدی صنعت پتروشیمی، عدم ورود کاتالیست به داخل کشور بود که متخصصان کشورمان توانستند، آن را در داخل کشور بومی سازی کنند به گونه ای که امکان تولید انواع کاتالیست مورد نیاز صنعت پتروشیمی در کشور فراهم شده است.
کاتالیست ها، موادی هستند که سبب تسریع در واکنش های شیمیایی شده و زمینه افزایش تولید و کاهش مصرف انرژی را فراهم می کنند.
قنبری پیش از این گفته بود: اکنون در کشور امکان تبدیل گاز طبیعی به متانول در سطح وسیعی وجود دارد، در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی نیز، دموی (نمونه آزمایشی) تبدیل متانول به پروپیلن در ماهشهر با ظرفیت ۱۲۰ هزار تن در سال اجرا شده که با موفقیت توانسته متانول را به پروپیلن تبدیل کند.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *