نقدینگی ۲ برابر شد، چرخ اقتصاد راه نیفتاد ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۵

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به دو برابر شدن نقدینگی در کشور از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم گفت: نقدینگی ۴۵۰ هزار میلیارد تومانی ۹۹۵ هزار میلیارد تومان شده اما متأسفانه این روند در جهت رونق اقتصادی تأثیر مثبتی نداشته است.

اقتصاد پرس: موسی الرضا ثروتی که در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو سخن می گفت با اشاره به محتوای غیر اسلامی قراردادهای مابین بانکها و افراد اظهار داشت: این موضوع باعث شده آسیب های خیلی جدی به جامعه وارد شود که یکی از این آسیب ها وجود بیش از ۲۰۰هزار میلیارد تومان بدهی بانکی (مطالبات بانکها از اشخاص ) و رکود اقتصادی در جامعه است.

ثروتی افزود: دولت یازدهم با ۴۵۰هزار میلیارد تومان نقدینگی کار را تحویل گرفت و هم اکنون نقدینگی را به ۹۹۵هزار میلیارد تومان رسانده یعنی نقدینگی بیش از دو برابر شده اما متأسفانه این روند در جهت رونق اقتصادی تأثیر مثبتی نداشته است.

وی در ادامه به طرح عملیات اصلاح نظام بانکی اشاره کرد و گفت: حدود یکسال و نیم است که تعدادی از نمایندگان با مشارکت بخشهای بانکی و بانک مرکزی روی این طرح کار کرده اند, اما مسؤل اصلی این قضیه که دولت است تاکنون حاضر نشده آن را به صورت لایحه ارائه دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پاسخ به این سوال که علاوه بر این طرح، چه راهکارهایی را برای اصلاح نظام بانکی پیشنهاد می کنید گفت: ما باید دو بخش “قانون و عملکرد ” را مورد توجه قرار دهیم و قوانین ما می بایست مبتنی بر تفکرات اسلامی باشد. هر چند تفکرات سرمایه داری بر تمام بانکهای دنیا سایه افکنده است اما کشور ما یک کشور اسلامی است که نهاد شورای نگهبان ناظر بر قوانین آنست که با اسلام منطبق باشد.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *