تسریع در تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۵

معاون وزیر صنعت خواستار تسریع در تکمیل زیرساخت‌های عمرانی شهرک‌ها و نواحی صنعتی شد.

اقتصاد پرس: علی یزدانی با تاکید بر کیفی سازی زیر ساخت‌های عمرانی شهرک‌های صنعتی و نظارت مستمر بر شرکت‌های خدماتی، شهرک‌های صنعتی غیر دولتی و مناطق ویژه اقتصادی اظهارداشت: زیرساخت‌های مورد نیاز شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور با رعایت اولویت‌ها و در راستای تحقق سیاست‌های  اقتصاد مقاومتی باید با سرعت تکمیل شود.

وی، آسیب شناسی و عارضه یابی قوانین و ضوابط موجود در خصوص شرکت‌های خدماتی موضوع قانون نحوه واگذاری مالکیت و اداره امور شهرک‌های صنعتی، شهرک‌های صنعتی غیر دولتی و همچنین  تسریع در اجرای زیر ساخت‌های مناطق ویژه اقتصادی تحت نظارت سازمان را از برنامه های اصلی این مجموعه در سال‌جاری عنوان کرد و گفت: راهکارهای چگونگی استفاده از ظرفیت‌های بخش غیردولتی کشور جهت اجرای پروژه های زیرساختی مورد نیاز شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور باید با لحاظ تمامی جوانب  و در قالب مدل مشخص مشارکتی به عنوان یک ظرفیت و فرصت در دستور کار شرکت‌های شهرک‌های صنعتی کلیه استان‌ها قرار گیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه پروژه های اجرا شده در شهرک‌های صنعتی کشور در سال ۹۴ از نظر کمی به لحاظ نحوه واگذاری پروژه ها و همچنین کیفیت اجرای طرح‌ها در سال‌جاری مورد بازرسی فنی قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: این موضوع در راستای وظایف نظارتی سازمان بوده و حاکی از اعمال نظارت عالیه به عنوان سازمان مرکزی بر اجرای پروژه ها است.

یزدانی در بخش دیگری از سخنانش، رعایت سلامت اداری و کاری را مورد تاکید قرار داد و گفت: ایجاد امکانات زیر بنایی نظیر آب، برق، گاز و … در شهرک‌های صنعتی کل کشور باید به صورت همه جانبه و هماهنگ باشد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه تکمیل زیر ساخت‌های عمرانی  نباید  تنها به یک بعد توجه شود، افزود: بخش عمده منابع اعتباری شرکت‌های استانی باید صرف شهرک‌سازی شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، خُرد کردن پروژه‌ها را آسیب رساندن به عمران شهرک‌ها و کاهش نظارت بر اجرای پروژه ها  عنوان کرد و گفت: در سال ۹۵ همه قراردادهای همسان تجمیع و در قالب مناقصه و با تاکید بر اولویت بندی اجرای پروژه ها واگذار خواهد شد.

یزدانی در ادامه با اشاره به نظارت بیشتر بر حسن اجرای پروژه های عمرانی، گفت: عملیات اجرایی طرح‌ها باید بعد از رفع معارضین و موانع اجرایی احتمالی آغاز شود.

وی همچنین در پایان بر ضرورت اعمال مدیریت دانش و نشر و انتقال تجارب موفق، استفاده از ظرفیت دفاتر خدمات فنی و مهندسی و پرهیز از موازی کاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تاکید کرد.

منبع: مهردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *