آغاز بکار شرکتهای نفتی کانادا قیمت نفت را کاهش داد ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۵

با افزایش تدریجی تولید نفت در شهر نفت خیز کانادا که در پی آتش‌سوزی تولید نفت خام را متوقف کرده بود و همچنین فشار افزایش ذخایر نفت به ویژه در آمریکا بر بازار، قیمت نفت در معاملات امروز(چهارشنبه) کاهش یافت.

اقتصاد پرس: علاوه بر آن ادامه جنگ نفتی در خاورمیانه برای کسب سهم بیشتری از بازار آسیا، در مقابله با کاهش تولید و اختلالات در بازار، بر قیمت جهانی نفت فشار وارد می‌کند که در اثر آن قیمت های نفت رو به کاهش است.

نفت خام بین‌المللی برنت در بازارهای جهانی امروز با کاهشی ۳ سنتی ۴۵٫۴۹ دلار معامله شد و نفت خام وست تگزاس با کاهشی ۸ سنتی ۴۴٫۵۸ دلار قیمت‌گذاری شد.

بانک ANZ می گوید افزایش قیمت اخیر در بازار نفت با کاهش نگرانی‌ها نسبت به اختلال در تولید نفت کانادا در پی آنش‌سوزی اخیر در منطقه نفت خیز این کشور با بازگشت تولیدکنندگان در این منطقه به عملیات تولید، متوقف شده است.

شرکت های نفتی در فورت مک موری، شهر نفت خیز کانادا پس از آتش‌سوزی خارج از کنترلی که باعث توقف یک هفته ای تولید نفت در این منطقه شده بود،‌ روز گذشته به عملیات خود بازگشتند.

منابع رسمی صنعتی خبر داده اند که در بسیاری از مناطق نفتی این بخش سوخته از کانادا تولید نفت باید به سرعت با شیب رو به افزایش حرکت کند. علاوه بر آن تجهیزات بخش شمالی فورت مک موری، که بیش از آتش سوزی در اثر دود حاصل از آن از کار افتاده بودند به زودی دوباره راه‌اندازی خواهند شد.

آتش سوزی در این شهر نفتی کانادا تولید نفت را ۱٫۵ میلیون بشکه در روز کاهش داده بود.

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.