بازگشت آرامش به بازارهای سهام آسیا ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۵

بازارهای آسیایی روز چهارشنبه در پی کاهش قیمتهای نفت و نگرانی‌ها نسبت به روند احیای اقتصاد چین عملکرد یکسانی نداشتند.

اقتصاد پرس: شاخص ام اس سی آی بازارهای سهام آسیا اقیانوسیه بجز ژاپن در معاملات روز چهارشنبه پس از اینکه در معاملات صبح در محدوده منفی قرار گرفت، ثابت بود.

شاخص نیک‌کی ۲۲۵ ژاپن ۰٫۶ درصد افزایش یافت و به ۱۶۶۷۶٫۱۶ واحد ایستاد در حالیکه شانگهای کامپوزیت در سرزمین اصلی چین با ۰٫۶ درصد افزایش، در ۲۸۵۰٫۰۵ واحد قرار گرفت، اما شاخص کسپی کره جنوبی ۰٫۴ درصد اُفت کرد و به ۱۹۷۵٫۱۳ واحد رسید و هانگ سنگ هنگ کنگ ۰٫۵ درصد از ارزش خود را از دست داد و در ۲۰۱۳۲٫۶۸ واحد قرار گرفت. بازارها در استرالیا و فیلیپین بالاتر ایستادند اما در سنگاپور به سطح پایین‌تری سقوط کردند.

در وال استریت شاخص‌های سهام روز سه شنبه بزرگترین رشد روزانه در دو ماه اخیر را ثبت کردند. شاخص داوجونز اینداستریال اوریج ۱٫۳ درصد افزایش یافت و در ۱۷۲۸٫۳۵ واحد بسته شد. استاندارد اند پورز ۵۰۰ با ۱٫۳ درصد افزایش، به ۲۰۸۴٫۳۹ واحد رسید و نزدک کامپوزیت با ۱٫۳ درصد افزایش، در ۴۸۰۹٫۳۹ واحد بسته شد.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، تحلیلگران وضعیت بازارهای آسیا اقیانوسیه را پس از نوسان اخیری که شاهد بودند اندکی آرامتر توصیف کردند با این همه هشدار دادند خطر این آبهای آرام همیشه موجهای ناگهانی هستند که با تصمیمات پولی بانک مرکزی آمریکا، چین یا بانکهای مرکزی دیگر ایجاد می‌شود.

به گفته هیروکازو کابیا، مدیر استراتژیست جهانی “دایوا سکیوریتیز”، بازارها از عدم انتشار اخبار منفی رونق گرفته‌اند و دلیل روشنی برای خوش بینی نسبت به اقتصاد جهانی وجود ندارد.

بهای معاملات نفت خام آمریکا در معاملات الکترونیکی بازار بورس کالای نیویورک ۲۰ سنت کاهش یافت و به ۴۴٫۴۶ دلار در هر بشکه رسید. بهای نفت برنت که قیمت پایه معاملات بین المللی است در بازار لندن ۲۱ سنت کاهش یافت و در ۴۴٫۴۵ دلار ایستاد. قیمت نفت خام آمریکا روز سه شنبه تحت تاثیر قطع عرضه از سوی کانادا و نیجریه که به حذف مازاد عرضه جهانی کمک می‌کند، در قیمت بالاتری معامله شد و کاهش چشمگیر روز دوشنبه را تا حدودی جبران کرد. نفت خام در بازار نیویورک ۱٫۰۱ دلار یا ۲٫۳ درصد افزایش یافت و در ۴۴٫۴۵ دلار در هر بشکه بسته شد و نفت برنت با ۱٫۶۳ دلار یا ۳٫۷ درصد افزایش، در ۴۵٫۲۶ دلار بسته شد.

دلار از ۱۰۹٫۲۵ ین در معاملات روز سه شنبه به ۱۰۸٫۸۳ ین کاهش یافت در حالیکه یورو از ۱٫۱۳۷ به ۱٫۱۳۸ دلار صعود کرد.

 

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.