سقوط شاخص بورس به کانال 75 هزار واحدی ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۵

شاخص بورس اوراق بهادار تهران امروز نیز به روند نزولی خود ادامه داد و به کانال ۷۵ هزار و ۹۸۲ واحدی سقوط کرد.

اقتصاد پرس: شاخص بورس اوراق بهادار تهران که در روز گذشته از کانال ۷۷ هزار و ۱۰۰ واحدی وارد کانال ۷۶ هزار و ۶۳۰ واحدی شده بود در معاملات امروز به کانال ۷۵ هزار و ۹۸۲ واحدی سقوط کرد.

نگرانی ها از ادامه اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک و بحث پول‌های بلوکه شده ایران در آمریکا از عواملی است که گفته می‌شود موجب ریزش این روزهای تالار شیشه‌ای شده است از طرفی عده ای معتقدند این روند افت در این روزها که در هر حال برجام در حال اجراست و تحریم های اتحادیه اروپا لغو شده چندان طبیعی به نظر نمی رسد.

در معاملات امروز نماد شرکت‌های ایران خودرو، پالایشگاه نفت بندرعباس، معدنی و صنعتی گل گهر، گروه مپنا و مخابرات ایران از جمله نمادهایی بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند.

همچنین نمادهای بانک صادرات ایران، صنایع مس ایران و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید در میان تابلوی سراسر قرمز بورس از معدود نماد های سبز بودند که سعی کردند در روند شاخص بورس تاثیر مثبت داشته باشند.

امروز شاخص هم وزن بورس نیز با افت ۱۱۴ واحدی به مقدار ۱۳ هزار و ۶۰۲ واحد رسید.

ارزش معاملات امروز بورس اوراق بهادار تهران به بیش از ۹۴۸ هزار میلیون تومان بالغ شد که این مبلغ ناشی از دست به دست شدن ۱۴۷ میلیون سهم و اوراق بهادار قابل معامله در ۸۳ هزارو ۷۶۴ نوبت بود.

در آخرین روز معاملات این هفته سرمایه‌گذارن برای فروش سهم های سایپا آذین، آهنگری تراکتور سازی ایران، دارو سازی فارابی و صنایع ریخته گری ایران صف کشیدند و سهم های مشارکت ملی نفت ایران و مشارکت شهرداری سبزوار از برترین تقاضاها بودند.

نمادهای معاملاتی حق تقدم شرکت کارت اعتباری ایران کیش، حق تقدم شرکت نیرو ترانس و شرکت‌های تجارت الکترونیک پارسیان در معاملات امروز بازگشایی و نماد های شرکت های شیر پاستوریزه پگاه خراسان، کاشی و سرامیک سعدی و تامین ماسه ریخته گری متوقف شدند.

شاخص کل فرابورس نیز در معاملات امروز با ۸ واحد کاهش به مقدار ۷۹۴ واحد رسید.

 

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.