جلسه ویژه کمیسیون امنیت مجلس برای بررسی غارت اموال ایران ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۵

با توجه به ماموریت علی لاریجانی به کمیسیون امنیت ملی مجلس برای پیگیری غارت اموال ایران توسط آمریکا، اعضای این کمیسیون در هفته آینده نشست ویژه خواهند داشت.

اقتصاد پرس:  علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جلسه علنی پارلمان به برداشت ۲ میلیارد دلار از پول‌های بلوکه شده ایران توسط دولت آمریکا اشاره کرد و گفته بود: راهزنی آمریکا در دستبرد به اموال ایران خلاف همه قواعد بین‌المللی و این رفتار آمریکا همچون رفتار دزدان سر گردنه است که با پررویی و سبک‌سری چنین اقدامی را انجام داده است. بنابراین نباید این گستاخی آمریکایی‌ها را بی‌پاسخ گذاشت و وزارت امور خارجه باید این فضاحت حکمرانان آمریکایی‌ها را به دیوان بین‌المللی لاهه بکشاند و با قدرت از حقوق ملت ایران دفاع کند.

رئیس مجلس برهمین اساس از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خواست که موضوع را با جدیت پیگیری کند.

سیدباقرحسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به این سخنان رئیس مجلس، گفت: با توجه به دستور آقای لاریجانی، کمیسیون امنیت ملی در هفته آینده و در یک جلسه ویژه به موضوع برداشت دو میلیارد دلار از دارایی‌های جمهوری اسلامی از سوی آمریکا  خواهد پرداخت.

وی ادامه داد: انشالله در هفته آینده تمام راهکارها و برنامه‌ها برای عودت اموال ایران و جلوگیری از تکرار چنین اتفاقاتی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی برهمین اساس گفت:‌ کمیسیون برای چنین جلساتی از آقای ظریف دعوت می‌کند تا حضور یابد اما گاهی با توجه به حجم برنامه‌های وزیر خارجه، معاونین وی از جمله آقای عراقچی در جلسه کمیسیون حضور می‌یابند.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *