۶۱ درصد پول خرید تضمینی گندم به کشاورزان پرداخت شد ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۵

سخنگوی خرید تضمینی گندم گفت: ۹ هزار و ۵۲۶ میلیارد ریال از ۱۵ هزار و ۶۳۳ میلیارد ریال پول خرید تضمینی گندم به حساب کشاورزان واریز شده است.

اقتصاد پرس: حشمت‌الله نظری گفت: از ابتدای برداشت گندم تاکنون، یک میلیون و ۲۲۱ هزار و ۵۶۶ تن گندم به قیمت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

عضو هیات مدیره و سخنگوی خرید تضمینی گندم بانک کشاورزی افزود: ارزش گندم تضمینی خریداری شده ۱۵ هزار و ۶۳۳ میلیارد ریال است.

نظری با بیان اینکه کار خرید گندم در ۹ استان آغاز شده است، گفت: کار خرید گندم در ۴۲۸ مرکز و در قالب ۱۷۰ هزار و ۳۶۲ محموله انجام شده و تاکنون مبلغ ۹ هزار و ۵۲۶ میلیارد ریال هم به حساب کشاورزان واریز شده است.

وی افزود: استان خوزستان با ۸۳۲ هزار و ۵۵۳ تن رتبه اول در فروش تضمینی گندم را به خود اختصاص داده و بعد از آن استان فارس و کرمان رتبه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند.

عضو هیات مدیره و سخنگوی خرید تضمینی گندم بانک کشاورزی گفت: پول گندمکاران کشور از منابع بانک کشاورزی به صورت آنی توسط سامانه ویژه خرید تضمینی گندم این بانک پرداخت می‌شود.

به گزارش فارس، طبق مصوبه دولت قیمت هر کیلوگرم گندم معمولی در سال جاری ۱۲۷۰۵ ریال و قیمت هر کیلوگرم گندم دوروم (برای ماکارونی و بیسکوئیت) ۱۳۰۶۸ ریال است.

این گزارش اضافه می‌کند: طبق برآورد وزارت جهاد کشاورزی در سال زراعی جاری حدود ۱۲  میلیون تن گندم در کشور تولید و حدود ۹ میلیون تن آن به صورت تضمینی خریداری می‌شود.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.